captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

„Šiandien bibliotekos – tai daugiau, nei pastatai ir daugiau, nei lentynos su knygomis. Tai laisvė rasti informaciją kur ir kada bebūtum, tai galimybė prieiti prie milžiniškų mokslinės informacijos duomenų saugyklų, prie unikalių skaitmeninio kultūros paveldo archyvų.“

„Šiandien bibliotekos – tai daugiau, nei pastatai ir daugiau, nei lentynos su knygomis. Tai laisvė rasti informaciją kur ir kada bebūtum, tai galimybė prieiti prie milžiniškų mokslinės informacijos duomenų saugyklų, prie unikalių skaitmeninio kultūros paveldo archyvų. Tai fizinė ir virtuali aplinka mokymuisi, kūrybinei ir socialinei asmenybės raiškai“, – įsitikinusi Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė.

„Mūsų gyvenimas – kaip menas, įvairus, netikėtas, spalvotas. Mes raginame visus kurti ne tik meną, bet ir savo gyvenimą, nes kuriantys žmonės yra laimingi“, – sako jaunieji menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, parodoje „Autoportretai – homonimai“ eksponuojantys vienu metu sukurtus jų pačių portretus, kurie paremti bendradarbiavimo ir kūrybinio veiksmo kaip kūnų dialogo.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“, „Voruta“.

„Niekas netikėjo, kad Kaune bus įmanoma surengti džiazo šventę. Festivalis gimė kartu su Nepriklausomybe ir šiemet skiriamas valstybės atkūrimo 25-mečiui. Renginys, galima sakyti, savotiškame mikroskopiniame lygyje persirgo ir visomis mūsų tėvynės nedidelėmis, ekonominių ir istorinių negandų inspiruotomis „ligomis“, – teigia XXV tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas.

„Šiandien bibliotekos – tai daugiau, nei pastatai ir daugiau, nei lentynos su knygomis. Tai laisvė rasti informaciją kur ir kada bebūtum, tai galimybė prieiti prie milžiniškų mokslinės informacijos duomenų saugyklų, prie unikalių skaitmeninio kultūros paveldo archyvų. Tai fizinė ir virtuali aplinka mokymuisi, kūrybinei ir socialinei asmenybės raiškai“, – įsitikinusi Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė. Apie bibliotekų reikšmės ir teikiamų paslaugų poveikį šiandienos visuomenei, teigiamus pokyčius ir įsisenėjusias problemas pokalbis studijoje su LBD pirmininke A. Jaskūniene, draugijos tarybos narėmis Elona Varnauskiene, VU bibliotekos Informacijos paslaugų centro vedėja, Simona Žiliene, Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorės pavaduotoja, Egle Grigaite, draugijos Jaunųjų specialistų sekcijos vadove, Kauno apskrities viešosios bibliotekos vyresniąja metodininke.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 24 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...