captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: kodėl kolegijų studentai jaučiasi diskriminuojami?

Lietuvos aukštųjų mokyklų, kolegijų, studentai įteikė Seimo Peticijų komisijai peticiją su tūkstančiais studentų parašų dėl esą jų teisių diskriminavimo. Mat kolegijas baigę profesiniai bakalaurai, priešingai nei universitetus baigę bakalaurai, negali įsidarbinti daugelyje valstybės sektoriaus institucijų.
A.Ufarto (BFL) nuotr.
A.Ufarto (BFL) nuotr.

Lietuvos aukštųjų mokyklų, kolegijų, studentai įteikė Seimo Peticijų komisijai peticiją su tūkstančiais studentų parašų dėl esą jų teisių diskriminavimo. Mat kolegijas baigę profesiniai bakalaurai, priešingai nei universitetus baigę bakalaurai, negali įsidarbinti daugelyje valstybės sektoriaus institucijų. Tiesa, privatus verslas kolegijų alumnus įdarbina pakankamai noriai ir darbdaviai neretai būna labiau patenkinti pastaraisiais nei kai kurių universitetų absolventais.

Be to, kolegijų atstovai piktinasi ir tuo, kad universitetai, mažėjant studentų, ėmė rengti netgi tokius specialistus, kuriuos tradiciškai rengdavo technikumai, o pastaruoju metu juos rengė tik kolegijos.

Privačių kolegijų studentai jaučiasi diskriminuojami dar ir dėl to, kad jie negauna krepšelių stodami į nevalstybines aukštąsias mokyklas, net jei gimnazijas baigia pačiais geriausiais pažymiais.

Tad, ką turėtų žinoti kiekvienas stojantysis apie kolegines ir universitetines studijas? 

Dalyvaus Socialinių mokslų kolegijos direktorė Gabija Skučaitė, Vilniaus dizaino kolegijos direktorius Aldis Fledžinskas. Telefonu kalbėsimės su Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentu Andriumi Zaličiu.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" balandžio 30 d., ketvirtadienį,16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...