captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: jaunimui kurtis kaime tik entuziazmo gali neužtekti

Nedidelį augalininkystės ūkį Akmenės rajone senelių žemėje įkūrę žemės ūkio specialistai Asta ir Egidijus Kiminai tvarkosi energingai ir sumaniai, nors tenka skolintis iš tėvų ūkio techniką. Norėtų ir patys savarankiškiau dirbti, bet be  ES paramos tai padaryti neįmanoma.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Nedidelį augalininkystės ūkį Akmenės rajone senelių žemėje įkūrę žemės ūkio specialistai Asta ir Egidijus Kiminai tvarkosi energingai ir sumaniai, nors tenka skolintis iš tėvų ūkio techniką. Norėtų ir patys savarankiškiau dirbti, bet be  ES paramos tai padaryti neįmanoma. Norintiems gauti ją pakeistos sąlygos nepalankios jau dirbančiam kaime jaunimui.

Penktadienį Kaune, ASU  vyks  pernai suburto Lietuvos kaimo parlamento antroji sesija. Dabar kaimų judėjimai veikia daugelyje Europos šalių. Švedijos kaimo parlamento veiklos sėkmė paskatino ir kitas šalis organizuoti savo kaimo parlamentus. Jie atstovauja vietos bendruomenėms, padeda sustiprinti veiklą ir perduoti savo norus  nacionalinėms ir ES institucijoms. Kokie pirmieji Lietuvos kaimo parlamento žingsniai, kas bus svarstoma antrojoje jo sesijoje?

Rubrika „Diena kaime“  su Marijampolės savivaldybės Meškėnų kaimo ūkininku – gamtosaugininku Raimundu Brizgiu. Jis laiko pusšimtį mėsinių galvijų – herefordų bandą, turi apie 100 ha pievų ir ganyklų, kurių dauguma natūralios – jose saugomi paukščių lizdai, gyvūnų buveinės. Ūkininkas jau pasakojo, kaip herefordai pristabdė invazinių augalų – Sosnovskio barščių – plitimą, tiesiog nuėsdami juos. Pasidalino patirtimi deklaruojant pasėlius, kalbėjo apie sliekų auginimo ypatumus ir apie karosų žvejybą vakarais. Ketvirtadienį Raimundas planavo į tolimesnes nuo namų savo valdas vykti, ten kur peri paukščiai, yra gyvūnų buveinių, visai šalia Amalvo pelkių. Ar padarė ką planavo, kuo dar buvo ypatingas ketvirtadienis?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, balandžio 24 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...