captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: V. Šekspyro „Hamletas“

1959-aisiais metais Lietuvos radijas įrašė Vilniaus akademinio dramos teatro spektaklį – Viljamo Šekspyro tragediją „Hamletas“. Taip buvo įamžintas režisieriaus Juozo Rudzinsko ir jo mėgstamiausio aktoriaus Henriko Kurausko meistriškumo triumfas.
Aktorius Henrikas Kurauskas.
Aktorius Henrikas Kurauskas.

1959-aisiais metais Lietuvos radijas įrašė Vilniaus akademinio dramos teatro spektaklį – Viljamo Šekspyro tragediją „Hamletas“. Taip buvo įamžintas režisieriaus Juozo Rudzinsko ir jo mėgstamiausio aktoriaus Henriko Kurausko meistriškumo triumfas. Už savo pečių turėdamas tik proftechninį išsilavinimą ir futbolininko karjerą, aktorius Henrikas Kurauskas sunkiai kopė į Hamleto kalną. Juolab, kad aktorius Juozas Rudzinskas, šio spektaklio režisierius, nebuvo lepintas aukštųjų režisūros mokslų ir tegalėjo padėti vien savo intuicija.

Spektaklyje vaidinęs Pranas Treinys prisimena, kad aktorius Henrikas Kurauskas labai ruošėsi Hamleto vaidmeniui: lakstė po bibliotekas, bendravo su kritikais. Scenos, kur Hamletas myli Ofeliją, eidavusios kaip iš pypkės, o kai tekdavę grįžti prie monologo  „Būti ar nebūti“,  režisierius Juozas Rudzinskas iš salės patamsių šaukdavęs: „Tu stovi ant  bedugnės krašto... Ant slenkančios uolos! Tavęs greit nebebus! Tu nugarmėsi..! Mes mirsim, visi mirsim. Ir tu, Heniuk, mirsi… bet tu turi nugalėti tą baimę ir suspėti raiškiai perduoti pasauliui, kosmosui ir kiekvienam čia sėdinčiam žiūrovui savo testamentinius žodžius!.. Ar supranti?” – „Suprantu.“ – „Jei supranti, tai dar kartelį!.. Tik nesikarščiuok, neišeis šiandien, išeis rytoj...“

Taip buvo kuriamas legendinis pokario metų „Hamletas“. Šioje laidoje girdėsime restauruotas tragedijos ištraukas.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ gegužės 4 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ gegužės 9 d. 01.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...