captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: gyvatvorių sodinimas ir priežiūra pavasarį

Gyvatvorė – ne tik puošmena, ji apsaugo nuo dulkių, vėjo, įkyrių kaimynų. Tinkamai parinkta gyvatvorė – geriau nei metalinė tvora.

Gyvatvorė – ne tik puošmena, ji apsaugo nuo dulkių, vėjo, įkyrių kaimynų. Tinkamai parinkta gyvatvorė – geriau nei metalinė tvora. Aukščiausia gyvatvorė formuojama iš lapuočių – totorinių sausmedžių, paprastųjų ligustrų, skroblų, bukų, kurie užauga net iki penkių metrų. Populiarios gyvatvorės ir iš spygliuočių – kukmedžiai vieni puošniausių ir prabangiausių gyvatvorinių augalų. Kaip ir kokius augalus dabar sodinti, kaip juos prižiūrėti? Patars Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas Arvydas Rutkauskas.

Invaziniai augalai Europoje kasmet pridaro nuostolių maždaug už 12 mlrd. eurų. Specialistai aptiko apie 11 000 augalų rūšių ir šis skaičius didėja neįtikėtinai sparčiai. Lietuvoje šiuo metu yra žinoma apie 500 invazinių augalų rūšių. Jie tikslingai ar atsitiktinai atvežti į vietovę, kurioje niekada anksčiau neaugo, kelia grėsmę vietinių augalų rūšims, ateityje dėl to gali kilti ekologinių problemų. Ne mažiau negu gamtai invazinės rūšys kenkia ir žmonių sveikatai, žemės ūkiui.  Labiausiai pas mus žinomi invaziniai augalai – Sosnovskio barštis, uosialapis klevas, gausialapis lubinas, kurio sėklų galima rasti ir parduotuvėse. Ką turėtų žinoti kiekvienas sodininkas ir augalų mėgėjas, kad pavojingi invaziniai augalai nepatektų į sodus, sklypus, darželius. Pokalbis su Lietuvos gamtos fondo specialistu Danu Augučiu.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, balandžio 24 d., 12.12 val., laida kartojama  21.07 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...