captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vėluojantis pavasaris spės laiku!

Vėsoki ir lietingi orai pristabdė pavasario lauko darbus, bet ne visur vienodai. Anykščių rajono Daujočių kaimo ūkininkas Vytautas Kaušpėdas įsitikinęs, kad visus darbus gamta leis atlikti laiku, geriausiais agrotechniniais terminais, bet sparčiau suktis reikės ir žemdirbiams.

Vėsoki ir lietingi orai pristabdė pavasario lauko darbus, bet ne visur vienodai. Anykščių rajono Daujočių kaimo ūkininkas Vytautas Kaušpėdas spėjo ganyklas ir žiemkenčius patręšti, o vasarojaus sėjai 80 ha tik pradėjo ruošti. Mišraus ūkio šeimininkas įsitikinęs, kad visus darbus gamta leis atlikti laiku, geriausiais agrotechniniais terminais, bet sparčiau suktis reikės ir žemdirbiams.  

Pagėgių savivaldybės Plaškių kaimo bendruomenė, susibūrusi prieš septynerius metus, jau spėjo įgyvendinti kelis mažesnius ir net keturis didesnius projektus. Pasak bendruomenės pirmininkės Danutės Bardauskienės, pats svarbiausias – išleista knyga „Kaimas rašo savo istoriją. Plaškiai“. Puoselėdami Mažosios Lietuvos regiono tradicijas, bendruomenės nariai toliau svarsto apie senųjų verslų atgaivinimą: gaminti specialius sūrius, virti uogienes.

Su rubrika „Diena kaime“ apie veiklą gamtosauga užsiimančiame ūkyje pasakoja Marijampolės savivaldybės ūkininkas Raimundas Brizgys. Jo pagrindinė idėja – saugoti gamtą ir turėti ūkinės naudos. Ir tai jam pavyksta. Dalyvauja keliose ES remiamose aplinkosaugos programose, saugo natūraliose pievose perinčius retų veislių paukščius, ūkyje laikomų sliekų pagamintu humusu gydo dirvožemį. Įdomu girdėti ir pavasario metą niekur neskubantį ūkininką: dirbu kada noriu, išsimiegojęs, kaip baltas žmogus. Koks ūkininkui buvo antradienis? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, balandžio 22 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...