captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: L. Tolstojaus „Prisikėlimas“

Vienas seniausių radijo vaidinimų, saugomų LRT RADIJO archyve, yra sukurtas 1953 m. pagal rusų klasiko Levo Tolstojaus romaną „Prisikėlimas“. Šio kūrinio pagrindas – realus teismo procesas, kurį rašytojas menine kalba aprašė savo dvasinės krizės metais.
Rusų rašytojas Levas Tolstojus.
Rusų rašytojas Levas Tolstojus.

Vienas seniausių radijo vaidinimų, saugomų LRT RADIJO archyve, yra sukurtas 1953 m. pagal rusų klasiko Levo Tolstojaus romaną „Prisikėlimas“. Šio kūrinio pagrindas – realus teismo procesas, kurį rašytojas menine kalba aprašė savo dvasinės krizės metais ir per romano personažą Nechliudovą išsakė savo gyvenimo filosofiją.

Praregėjimo ir dvasinio apsivalymo metais neatpažįstamai pasikeitė ir pats rašytojas. Norėdamas įgyvendinti savąjį žmogaus gėrio supratimą, Levas Tolstojus nutraukė visus ryšius su buvusiu pasauliu ir atsisakė savo didžiulių turtų. Visa tai sukėlė jo šeimos nepasitenkinimą ir nesutarimus. Pagaliau 82-ejų metų senolis slapta pabėgo iš namų. Deja, ši kelionė į nežinią užsibaigė tragiškai – rusų literatūros klasikas susirgo ir mirė nedidelėje geležinkelio stotelėje vėlyvą 1910-ųjų rudenį.

Spektaklio režisierius Alfas Radzevičius. Vaidina aktoriai: Nechliudovą – Stepas Jukna, Maslovą – Monika Mironaitė, Teismo pirmininką – Juozas Siparis, Pirklį – Juozas Rudzinskas, Autorių – Jonas Kavaliauskas ir kt.

Girdėsime kiek sutrumpintą ir restauruotą šio unikalaus radijo vaidinimo įrašą.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ spalio 8 d., pirmadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Kartojama per LRT RADIJĄ spalio 9 d. 01.05 val.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close