captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar pasiteisina idėja saugoti gamtą ir turėti ūkinės naudos?

Marijampolės savivaldybės ūkininkas Raimundas Brizgys – netipiškas žemdirbių atstovas. Ūkininkas nėsėja javų, nearia dirvų, jo  pavasario darbymetis kitoks. Kaip pasitesina gamtosauginė ūkininko veikla?
S.Paltanavičiaus nuotr.
S.Paltanavičiaus nuotr.

Marijampolės savivaldybės ūkininkas Raimundas Brizgys – netipiškas žemdirbių atstovas. Nors jis  užsiima mėsine gyvulininkyste, laiko herefordų bandą, turi 100 ha, tačiau beveik visą plotą užima pievos, nemažai jų natūralios, jose peri laukiniai paukščiai, taip pat yra natūralių gyvūnų buveinių. Ūkininkas nėsėja javų, nearia dirvų, jo  pavasario darbymetis kitoks. Kaip pasitesina gamtosauginė ūkininko veikla?

Po garsiai nuskambėjusio pieno gamintojų suvažiavimo atrodė, jog pieno ūkių šeimininkai nurimo, dirba ir laukia palankių valdžios sprendimų. Tačiau pastaruoju metu dedasi keisti dalykai: dažnai nieko žemdirbiams neaiškinant, o kartais pasitelkus pažadus ir net grasinimus, pieno supirkėjai renka ūkininkų parašus dėl perdirbimo įmonių rėmimo. Kaip tokius veiksmus vertina pirmadienį posėdžiavusi Pieno gamintojų asociacijos taryba ir patys ūkininkai, kokių priemonių ketina imtis?
Alternatyvus verslas žemės ūkiui tik pastaraisiais metais tampa populiaresnis. Raseinių rajono Butkiškės kaime gyvenantis Virginijus Bielskis alternatyvia veikla užsiima jau septyniolikti metai. Jo įkurtos individualios įmonės veiklos kryptis – galvijų odų supirkimas, sandėliavimas, rūšiavimas, perdirbimo  į odos pusfabrikatį  organizavimas. Įmonė glaudžiai bendradarbiauja  su Lietuvoje veikiančiais mėsos cechais, skerdyklomis, odų supirkimo punktais bei partneriais iš Lenkijos ir Italijos. Turi pastovių užsakymų tiekti natūralią odą ne tik Lietuvos, bet ir Estijos, Latvijos vartotojams – drabužių ir avalynės siuvėjams, baldžiams, galanterijos dirbinių gamintojams.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 21 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...