captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: psichikos sveikata tarp pasaulio prioritetų

„Aš visada jaučiausi kaip lietuvis ir pasaulio pilietis. Man visada buvo įdomu, kas vyksta, tarkime, Zambijoje arba Konge. Ypač, jeigu šalyje klostosi dramatiški įvykiai. Ir kaip taisyklė dažniausiai jie būna susiję su sveikatos problemomis.“
Lietuvos psichiatras ir žmogaus teisių gynėjas<br> VU Medicinos fakulteto prof. Dainius Pūras.
Lietuvos psichiatras ir žmogaus teisių gynėjas
VU Medicinos fakulteto prof. Dainius Pūras.

„Aš visada jaučiausi kaip lietuvis ir pasaulio pilietis. Man visada buvo įdomu, kas vyksta, tarkime, Zambijoje arba Konge. Ypač, jeigu šalyje klostosi dramatiški įvykiai. Ir kaip taisyklė dažniausiai jie būna susiję su sveikatos problemomis“, – mintimis dalijasi žinomas psichiatras ir žmogaus teisių gynėjas Dainius Pūras.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prof. D. Pūras jau metus laiko darbuojasi Jungtinių Tautų organizacijoje. Jis yra specialusis pranešėjas. Jo mandatas labai platus, apimantis tiek teisės, tiek sveikatos ir kitas sritis. D. Pūras yra pirmasis lietuvis ir pirmasis gydytojas užėmęs tokią aukštą poziciją JT organizacijoje. Prieš tai buvo Paulas Huntas iš Naujosios Zelandijos ir Ananas Groveris iš Indijos. Abu žymūs teisininkai.

Anot D. Pūro, teisė ir medicina jam nėra svetimi dalykai. Jais jis visada domėjosi. Neseniai autoritetingame Didžiosios Britanijos medicinos žurnale „The Lancet“ apie D. Pūrą buvo rašoma kaip apie žmogų, išsiskiriantį giliomis žiniomis, tarptautine patirtimi, nepakantumu diskriminacijai, neteisybei ir korupcijai.

Koks yra specialiojo pranešėjo darbas JT? Ką galima nuveikti Lietuvos labui pasauliniame kontekste?

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, balandžio 22 d., 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...