captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie bibliofilo Tado Vrublevskio palikimą Vilniui

Knygas ir unikalius tekstus, dokumentus ir autografus Tadas Vrublevskis  mokėjo vertinti ir parinkti. Vykdant advokato valią, jo biblioteka ir kiti muziejiniai rinkiniai buvo perduoti valstybei – taip asmeninių dokumentų saugykla tapo visuomenei prieinama viešąja biblioteka.
Bibliofilas<br> teisininkas Tadas Vrublevskis.
Bibliofilas
teisininkas Tadas Vrublevskis.

Ilgus dešimtmečius ieškodamas unikalių veikalų ir rankraščių, didysis bibliofilas Tadas Vrublevskis netapo kolekcininku, kuriam terūpėtų vien jo kolekcionuojamų objektų kiekis ar būsimas pelnas. Priešingai – jis dirbo kitiems, Vilniaus, Lietuvos visuomenei. Knygas ir unikalius tekstus, dokumentus ir autografus T. Vrublevskis  mokėjo vertinti ir parinkti. Vykdant advokato valią, jo biblioteka ir kiti muziejiniai rinkiniai buvo perduoti valstybei – taip asmeninių dokumentų saugykla tapo visuomenei prieinama viešąja biblioteka. T. Vrublevskio ir jo šeimos įsigyti ir sukomplektuoti rinkiniai šiandien yra  LMA Vrublevskių bibliotekos vienos reikšmingiausių kolekcijų .

Profesionalus teisininkas T. Vrublevskis pasižymėjo visuomeniniame, politiniame ir kultūriniame gyvenime. Vilniaus kultūros istorijai svarbi apie 1900 m. T. Vrublevskio atkurta Neošubravcų draugija. Jo bute Universiteto gatvėje rinkdavosi draugijos nariai,  žymūs Vilniaus inteligentijos atstovai, mokslininkai, gydytojai, teisininkai. Draugijos nariai diskutuodavo Vilniaus krašto, lietuvių ir lenkų tarpusavio santykių klausimais, svarstydavo istorines Lietuvos valstybės atkūrimo galimybes.

Apie T. Vrublevskio gyvenimą ir veiklą, jo bibliofilinius rinkinius pasakoja buvęs ilgametis LMA bibliotekos direktorius dr. Juozas Marcinkevičius.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – balandžio 23 d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...