captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino novatorius Joshua Oppenheimeris

„Kino menas veikia per tapatinimąsi, tad turime išgelbėti šį kino potencialą iš pramogų industrijos, kurios visa esmė yra pasaulio padalijimas į gerus ir blogus vyrukus.“
Joshua Oppenheimeris.
Joshua Oppenheimeris.

„Kino menas veikia per tapatinimąsi, tad turime išgelbėti šį kino potencialą iš pramogų industrijos, kurios visa esmė yra pasaulio padalijimas į gerus ir blogus vyrukus“, – sako nutylėtą, kraupią Indonezijos istorijos dalį savo filmuose atskleidęs „Oskarui“ nominuotas režisierius Joshua Openheimeris. 

„Tai asmenybių, su ambicijomis, saviverte, sąjunga, tad koks nors bendrumas sunkiai įmanomas“, – apie Rašytojų sąjungą sako antrai kadencijai jos pirmininku išrinktas Antanas A. Jonynas.

„Kiemas parodoje ne tik vieta, bet ir būsena – kaip, keičiantis žmogui, plečiamos saugios savo kiemo ribos“, – sako Kauno fotografijos galerijoje atidarytos parodos „Mano kiemas“ kuratorius Donatas Stankevičius.  

„Pavadinimas nulėmė mūsų kryptį: norėjosi, kad būtų gražu ir rafinuota, stilinga ir neapčiuopiama. Šią kryptį mums pasisekė išlaikyti, tačiau neišvengėme ir mutacijos“, – apie unikalios sudėties kvarteto „Subtilu-Z“ dešimtmetį pasakoja muzikantas Dmitrijus Mihailovas.

Menotyrininkės Agnės Narušytės pavasario įspūdžiai atsitraukus nuo žiemos ekranų.

„Kai filmavimo aikštelėje po nufilmuotos scenos visą kūrybinę grupę Žalakevičius privertė ploti artistams, pradėjau gerbti savo profesiją“, – legendinį kino režisierių Vytautą Žalakevičių, kuriam  balandžio 14-ąją būtų sukakę 85-eri, prisimena aktorius Kostas Smoriginas. 

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su išskirtine asmenybe – režisieriumi J. Oppenheimeriu, kurio filmai padėjo viešai prabilti apie Indonezijoje 1965–1966 m. vykdytą genocidą ir šiandien tebetvyrančią baimę.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 18 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...