captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: kodėl net ir menininkui reikia matematikos žinių?

Ateities mokslas ir studijos bus vis labiau tarpdisciplininiai. Randasi vis daugiau naujų studijų ir profesijų, kurioms nepakanka išmanyti tik vieną mokslo sritį.

Ateities mokslas ir studijos bus vis labiau tarpdisciplininiai: studijuojant reikės mažiausiai dviejų, trijų ar net daugiau disciplinų žinių. Mat randasi vis daugiau naujų studijų ir profesijų, pavyzdžiui, robotika, dirbtinis intelektas, medicinos fizika, biomedicininė elektronika, biomechanika, kompiuterinė lingvistika, dailės terapija ir pan., kurioms nepakanka išmanyti tik vieną mokslo sritį. 

Bet kaip pastebi Lietuvos mokslininkai, pirmiausia, biomedicinos, technologijų bei fizinių mokslų atstovai, mūsų šalyje dar retas tėvas ir retas pedagogas suvokia tarpdiscipliniškumo svarbą bei įtaką sėkmingai šiandieninių mokinių ateičiai. 

Taigi, kodėl net ir humanitarams ar menininkams reikalingos matematikos, informacinių technologijų, fizikos ar chemijos žinios?  

Laidoje dalyvaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studijų centro vadovė profesorė Raimonda Brunevičiūtė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos mokslo instituto direktorius Rimantas Kačianauskas. 

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" balandžio 23 d., ketvirtadienį,16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close