captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: avangardinio kino režisierius Aleksej Fedorčenko

„Kine mes turime galimybę sukurti nors ir panašų į mūsiškį pasaulį, bet kartu ir kitokį, geresnį. Būtų kvaila turint tokią profesiją, tiesiog dubliuoti tikrovę, ją dauginti“, – teigia avangardinio kino režisierius Aleksejus Fedorčenko.
Avangardinio kino režisierius Aleksej Fedorčenko.
Avangardinio kino režisierius Aleksej Fedorčenko.

„Kine mes turime galimybę sukurti nors ir panašų į mūsiškį pasaulį, bet kartu ir kitokį, geresnį. Būtų kvaila turint tokią profesiją, tiesiog dubliuoti tikrovę, ją dauginti“, – teigia avangardinio kino režisierius Aleksejus Fedorčenko, Vilniaus kino festivalyje pristatęs jau trečią alternatyvios buitiniam realizmui stilistikos kino juostą „Revoliucijos angelai“ mažųjų Rusijos tautų kultūros tema.

„Mano tapyba – tai vidinės įtampos koncentratas, tapybinė situacija be nuorodos į konkretų asmenį. Tapyba, kaip ypatinga kalba, padeda suprasti ir išryškinti aštrią psichologinę dramą šiuolaikiniame kultūriniame bei visuomeniniame gyvenimo kontekste“, – dailininkė Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė kviečia į parodą „Paribio portretai. Pašnekesiai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje trys temos: mirė vienas žymiausiųjų ir daugiausiai bangų sukėlusių dabarties Vokietijos rašytojų; kaip reiškiasi kritiškoji intelektualų mintis šiuolaikinėje Rusijoje; kaip šiandien siejasi menai su pinigais.

„Kine mes turime galimybę sukurti nors ir panašų į mūsiškį pasaulį, bet kartu ir kitokį, geresnį. Būtų kvaila turint tokią profesiją, tiesiog dubliuoti tikrovę, ją dauginti“, – teigia avangardinio kino režisierius Aleksejus Fedorčenko, Vilniaus kino festivalyje pristatęs jau trečią alternatyvios buitiniam realizmui stilistikos kino juostą „Revoliucijos angelai“ mažųjų Rusijos tautų kultūros tema. Pokalbis su A. Fedorčenko apie naujos kino kalbos ieškojimus ir autorinį kiną kuriančių menininkų situaciją Rusijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ balandžio 16 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...