captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: jaunasis pianistas Ignas Maknickas

„Visą laiką vardan tikslo reikia kažko atsisakyti. Artėjant konkursams ar koncertams aš aukoju bendrojo lavinimo pamokas. Po to būna ilgas ir sunkus kelias išmokti praleistą programą.”
Pianistas Ignas Maknickas.
Pianistas Ignas Maknickas.

„Visą laiką vardan tikslo reikia kažko atsisakyti. Artėjant konkursams ar koncertams aš aukoju bendrojo lavinimo pamokas. Po to būna ilgas ir sunkus kelias išmokti praleistą programą”, – sako Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dešimtokas, tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Ignas Maknickas.

„Kultūros ir politikos tema dabar kaip niekad yra aktuali, kai daugelyje pasaulio šalių turime krizes, rimtus karinius konfliktus, kai matome muziejuose naikinamas vertybes deklaruojant, kad tai yra stabai ir kad reikia su jais susidoroti.  Santykyje su politika kultūros vaidmenį matau dvejopą: viena vertus, tai atrakina širdis ir padeda bendrauti ten, kur sudėtinga bendrauti politiniame ir ekonominiame kontekste, o kita vertus, tai veikia kaip deklaracijos, kaip propaganda, tam tikras kamufliažas, ir tarp šitų dviejų kontrastingų kultūros funkcijų ir tenka laviruoti“, – teigia Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Reikėtų prašyti mokytojų, kad drauge su mokiniais demaskuotų tuos nevykėlius kalbų pardavėjus, aiškiai parodytų jų klaidas ir nusišnekėjimus“, – sako „Gimtosios kalbos“ žurnalo vyriausioji redaktorė Rita Urnėžiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dešimtokų ir dvyliktokų viešųjų kalbų pardavinėjimą internete.

„Visą laiką vardan tikslo reikia kažko atsisakyti. Artėjant konkursams ar koncertams aš aukoju bendrojo lavinimo pamokas. Po to būna ilgas ir sunkus kelias išmokti praleistą programą”, – sako Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dešimtokas, tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Ignas Maknickas. „Muzika dažnai galima pasakyti daug gražesnių dalykų, kurie nepasiduoda žodžiams. Toks buvimas grožio aplinkoje ugdo vaiko, ir ne tik jo, sielą. Muzika skatina nukreipti mintis į nekasdienius dalykus, pakilti virš rutinos, virš to, kas mažiau svarbu, ir kelia širdį aukštyn – link amžinių dalykų”, – teigia atlikėjo tėvas Tomas Maknickas, skatinantis savo atžalas pažinti muzikos meno pasaulį. Pokalbis apie talento puoselėjimą, muzikos meno žavesį ir kasdienius rūpesčius.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ balandžio 15 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...