captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Norvegijoje gyvenantis šiuolaikinio meno kūrėjas Ignas Krunglevičius

„Nesiekiu šokiruoti, man tai nėra svarbu. Tiesiog šizofrenikų ar psichopatų istorijos yra pačios gryniausios, jas galima sukompresuoti į labai mažą laiko gabalėlį. Man yra įdomi mąstymo kelionė, kuri vyksta skaitant darbą, jį dekonstruojant savo galvoje.“

„Nesiekiu šokiruoti, man tai nėra svarbu. Tiesiog šizofrenikų ar psichopatų istorijos yra pačios gryniausios, jas galima sukompresuoti į labai mažą laiko gabalėlį. Man yra įdomi mąstymo kelionė, kuri vyksta skaitant darbą, jį dekonstruojant savo galvoje. Mane domina tas dvigubas, multisluoksnis santykis: ir suprantant kūrinį konceptualiai, ir jaučiant jį emociškai“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas Ignas Krunglevičius.

„Kartais pagalvoju – ar aš pats norėčiau gyventi tame laike? Ko gero ne. Tą laiką galėčiau palyginti nebent su dabartiniu talibanu ar šariatu – visas žmogaus gyvenimas buvo reguliuojamas griežčiausiais valstybės ir bažnyčios įstatymais“, –  pastebi Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas Darius Barasa, tyrinėjantis 17 a. Klaipėdos valsčiaus žmonių gyvenseną.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kaip mūsų literatūrą gali išgelbėti šauktiniai rašytojai? Apie tai dar vienoje utopijoje svarsto rašytojas Andrius Jakučiūnas.

„Nesiekiu šokiruoti, man tai nėra svarbu. Tiesiog šizofrenikų ar psichopatų istorijos yra pačios gryniausios, jas galima sukompresuoti į labai mažą laiko gabalėlį. Man yra įdomi mąstymo kelionė, kuri vyksta skaitant darbą, jį dekonstruojant savo galvoje. Mane domina tas dvigubas, multisluoksnis santykis: ir suprantant kūrinį konceptualiai, ir jaučiant jį emociškai“, – sako menininkas Ignas Krunglevičius, pristatantis pirmąją personalinę parodą Lietuvoje „Privatus sintaksės virusas“. Apie menininką dominančius reiškinius (psichikos sutrikimus, žmonių kognityvinę evoliuciją ir mūsų kasdienybės neatsiejamumą nuo technologijų), garso svarbą darbuose bei kūrybą – pokalbis su Norvegijoje gyvenančiu bei kuriančiu kompozitoriumi, šiuolaikinio meno kūrėju Ignu Krunglevičiumi.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 14 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close