captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tekstilės menininkė Eglė Ganda Bogdanienė

„Parodos pavadinime „RED TAPE“ užkoduota biografija, biurokratija, tekstai, tekstilė“, – apie retrospektyvinę parodą „Artifex“ galerijoje sako tekstilės menininkė, VDA profesorė Eglė Ganda Bogdanienė.
Parodos „RED TAPE“ plakato fragmentas.
Parodos „RED TAPE“ plakato fragmentas.

„Parodos pavadinime „RED TAPE“ užkoduota biografija, biurokratija, tekstai, tekstilė“, – apie retrospektyvinę parodą „Artifex“ galerijoje sako tekstilės menininkė, VDA profesorė Eglė Ganda Bogdanienė ir prisimena savo mokytojos Jūratės Urbienės žodžius, kurie suformavo jos pačios konceptualų požiūrį į tekstilę: „ką čia mergos darot tik gražiai? Pirmoj eilėj idėja turi būti.“

„Didelių intrigų skiriant premiją nebuvo. Bendras poetinis raštingumas auga, tačiau jauni autoriai sunkiai atranda individualų braižą“, – sako vienas iš „Poetinio Druskininkų rudens“ organizatorių, poetas Vladas Braziūnas. Sužinosime, kam šiemet atiteko Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijos.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: jauno Amerikos kompozitoriaus kūrinys ir Gustavo Mahlerio Penktoji simfonija San Franciske ir puikus „Karmen“ pastatymas Niujorke.

„Parodos pavadinime „RED TAPE“ užkoduota biografija, biurokratija, tekstai, tekstilė“, – apie retrospektyvinę parodą „Artifex“ galerijoje sako tekstilės menininkė, VDA profesorė Eglė Ganda Bogdanienė ir prisimena savo mokytojos Jūratės Urbienės žodžius, kurie suformavo jos pačios konceptualų požiūrį į tekstilę: „ką čia mergos darot tik gražiai? Pirmoj eilėj idėja turi būti.“ Tai tas idėjos buvimas, anot menininkės, tiek įaugo į kraują, kad be to ir gyventi negali, visada savęs klausi, kam tą darai ir ar verta daryti.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 4 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...