captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė

„Mėgėjų chorų programos labai stiprios: jie dainuoja plačiausio diapazono sudėtingiausią repertuarą – nuo seniausių laikų iki šių dienų, bet, deja, labai negražiu garsu. Ir tai yra šių dienų mėgėjiškų chorų bruožas. O man vokalinis skambėjimas labai svarbu.“
VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.
VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

„Mėgėjų chorų programos labai stiprios: jie dainuoja plačiausio diapazono sudėtingiausią repertuarą – nuo seniausių laikų iki šių dienų, bet, deja, labai negražiu garsu. Ir tai yra šių dienų mėgėjiškų chorų bruožas. O man vokalinis skambėjimas labai svarbu. Savo choristams vis sakau – palyginkite skulptūrą iš plastilino ir iš marmuro, juk tai didžiulis skirtumas!“ – sako jubiliejų švenčiančio studentų choro „Gaudeamus“ ir kitų dviejų VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

Tęsiame temą apie kultūrinės žiniasklaidos finansavimą. Ar nefinansuoti kultūrinės periodikos projektų nusprendusi Kultūros taryba neperžengė kompetencijos ribų?

„Dar nesijaučiu esąs choreografas. Atsidūriau erdvėje, kur galiu kurti kitaip nei šokėjas: aš užduodu dabar užduotis kitiems ir sudarau sąlygas atsirasti kitokiam veiksmui. Kol kas man tai yra šokėjo karjeros tąsa, ir tai įdomu“, – sako baleto šokėjas Martynas Rimeikis, pristatantis naują savo darbą premjeriniame baleto triptike „Bolero+”.

 „Nekreipkit dėmesio į apibrėžimus – šiuolaikinė ar ne šiuolaikinė muzika – ir stenkitės išgirsti patį garsą“, – patarimų, kaip klausytis šiuolaikinės muzikos, pateikia muzikos kūrėjas Arturas Bumšteinas, dalyvaujantis festivalyje „Naujosios operos akcija“.

Kaip mūsų literatūrą gali išgelbėti šauktiniai rašytojai? Apie tai dar vienoje utopijoje svarsto rašytojas Andrius Jakučiūnas.

„Kartais pagalvoju – ar aš pats norėčiau gyventi tame laike? Ko gero ne. Tą laiką galėčiau palyginti nebent su dabartiniu talibanu ar šariatu – visas žmogaus gyvenimas buvo reguliuojamas griežčiausiais valstybės ir bažnyčios įstatymais“, –  pastebi Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas Darius Barasa, tyrinėjantis 17 a. Klaipėdos valsčiaus žmonių gyvenseną.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ vieno seniausių Lietuvos studentų kolektyvų – choro „Gaudeamus“ 75-mečio proga susitinkame su VU chorų vadove, dirigente Rasa Gelgotiene.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  balandžio 11 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close