captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kiek užsienio lietuviai aktyvūs renkant Seimą?

Užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai nuo antradienio gali balsuoti parlamento rinkimuose diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, taip pat paštu. Pasak VRK, norą iki šiol pareiškė apie 13 tūkst. rinkėjų.

Užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai nuo antradienio gali balsuoti parlamento rinkimuose diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, taip pat paštu. Pasak VRK, norą iki šiol pareiškė apie 13 tūkst. rinkėjų. Daugiausiai lietuvių gyvenančioje Jungtinėje Karalystėje lietuvių emigrantams skirto interneto portalo Anglija.lt atlikta apklausa parodė, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose ketina dalyvauti vos kas dešimtas lietuvis. Kodėl? Pokalbis su VRK atstovu Mindaugu Skačkausku, LRT bendradarbiu Jungtinėje Karalystėje Pauliumi Kaliačiumi, Viešosios politikos ir vadybos instituto tyrimų vadove Dovile Žvalionyte.

Pirmieji JAV prezidento Baracko Obamos ir jo varžovo prezidento rinkimuose Mitto Romney‘o debatai. Juos stebėjo LRT bendradarbis Niujorke Vilius Jankauskas.

Visi norintys pasitikrinti savo teisines žinias galės dalyvauti Konstitucijos egzamine, kurio pirmasis etapas prasideda spalio 4 d. Anot užduočių rengėjų, egzamino klausimai pareikalaus ne tik teorinio pasirengimo, bet ir gebėjimo teisines žinias pritaikyti praktiškai. Kaip dalyvauti egzamine ir kodėl verta? Pokalbis su Konstitucijos egzamino organizatorių atstove Alina Mirošnikova ir viena iš buvusių sėkmingų dalyvių – mokytoja Rasa Černiauskaite.

Pretendentai į LTOK vadovo postą Daina Gudzinevičiūtė ir Virgilijus Alekna – laidos pašnekovai.

Taip pat laidoje tradicinė ketvirtadienio rubrika „Jūs paskambinote į LRT RADIJĄ“, užsienio verslo naujienos, spaudos apžvalga, naujausios žinios ir orų prognozė, gamtininko Selemono Paltanavičiaus žvilgsnis į gamtą rudeniui įpusėjus.

Laidą veda Gabija Narušytė ir Ramūnas Grumbinas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ spalio 4 d., ketvirtadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...