captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: tulpių priežiūra vegetacijos metu

Tulpė – išskirtinė gėlė, simbolizuojanti ir pavasarį, ir džiaugsmą. Šiomis dienomis prasideda tulpių vegetacija, o Vilniaus universiteto Botanikos sode jau prasiskleidė pirmoji ankstyvoji Kaufmano grupės tulpė. Prasideda laikotarpis, kai gėlių augintojai turi tinkamai pasirūpinti augalais.

Tulpė – išskirtinė gėlė, simbolizuojanti ir pavasarį, ir džiaugsmą. Šiomis dienomis prasideda tulpių vegetacija, o Vilniaus universiteto Botanikos sode jau prasiskleidė pirmoji ankstyvoji Kaufmano grupės tulpė. Prasideda laikotarpis, kai gėlių augintojai turi tinkamai pasirūpinti augalais. Kaip tulpes geriau prižiūrėti, kad žiedai augintojus džiugintų kuo ilgiau? Patars VU Botanikos sodo mokslininkė Regina Juodkaitė.

Burnotis neatsitiktinai graikų vadinamas nevystančia gėle. Iš tikrųjų šis augalas retai kada nuvysta, o ir sudžiuvę jo žiedai nepraranda estetinio grožio. Burnočių auginimo istorijoje gausu mįslių. Žinoma, kad šis augalas žmonių dėmesį patraukė prieš 8000 metų! Senovės graikams burnotis buvo nemirtingumo simbolis, majams ir inkams – maistas, o actekams – dievas. Dabartinis burnočių atgimimas prasidėjo prieš pusšimtį metų JAV, Kinijoje, Čekijoje. Burnočiai lėtina senėjimo procesą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gydomąja galia prilygsta ženšeniui, o maistine verte lenkia visas šiuo metu egzistuojančias pasaulio augalijos rūšis. Kodėl jis primirštas Lietuvoje, kaip galime patys išsiauginti burnočių maistui ir vaistams? Konsultuos ASU Agroekologijos centro agronomas Vidmantas Spruogis.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, balandžio 10 d., 12.12 val., laida kartojama 21.07 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...