captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pasyvumas bei nuolankumas irgi gilina pieno krizę

Kupiškio rajono ūkininkas Tautvilis Indilas, valdantis pusšimčio karvių šeimos pieno ūkį, nedvejodamas šiandien mažintų bandą. Deja, pusantrų metų taip daryti dėl gautos europinės paramos negalės. Anot jo, be kitų daug bėdų randasi ir dėl ūkininkų pasyvumo bei nuolankumo perdirbėjams.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kupiškio rajono ūkininkas Tautvilis Indilas, valdantis pusšimčio karvių šeimos pieno ūkį, nedvejodamas šiandien mažintų bandą. Deja, pusantrų metų taip daryti dėl gautos europinės paramos negalės. Anot jo, be kitų daug bėdų randasi ir dėl ūkininkų pasyvumo bei nuolankumo perdirbėjams. Ar jau šaukštai po pietų?

Dabar dažnai gali išgirsti, kad kaimuose nėra kas teikia paslaugas neturinčiam technikos smulkiam ūkininkui, kitam kaimo gyventojui įdirbant žemę, sėjant javus, atliekant kitus lauko darbus. Stambiems ūkininkams ar bendrovėms tiesiog neapsimoka gaišti laiko, važiuoti dirbti tuose sklypeliuose. Tačiau yra ir gerų išimčių. Pavyzdžiui, Pagėgių savivaldybėje žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ jau daug metų nesikrato paslaugų smulkiesiems ūkininkams.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, balandžio 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...