captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavasarį soduose nėra atidėliotinų darbų

Permainingi balandžio mėnesio orai kartais pristabdo ar verčia koreguoti darbus soduose. Tačiau pavasaris bene pats atsakingiausias metas sodininkams, visi darbai svarbūs, atidėliotinų nėra.

Permainingi balandžio mėnesio orai kartais pristabdo ar verčia koreguoti darbus soduose. Tačiau pavasaris bene pats atsakingiausias metas sodininkams, visi darbai svarbūs, atidėliotinų nėra, – tvirtina patyrusi profesionalė sodininkė, Alytaus raj.  bendrovės „Luksnėnų sodai“ direktorė Elena Žilinskienė.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruota 1730 kaimo bendruomenių. Jų steigimosi bangos būta šio dešimtmečio pradžioje, o charakteringa tai, kad  daugeliui kaimo bendruomenių  vadovauja iniciatyvesni vietos gyventojai. Su Šakių rajono Lepšių kaimo kraštiečių bendruomene yra šiek tiek kitaip. Ši bendruomenė steigėsi neseniai, o jos vadovė Ona Baltrušaitienė gyvena Kauno rajone. Kodėl taip, kokie privalumai ir trukumai, kai kaimo bendruomenei vadovauja ne vietos gyventojas?

Balandžio 25 dieną Lietuvoje vėl vyks aplinkos bei vandens telkinių švarinimo akcija „Darom“. Ji bus surengta jau aštuntą kartą. Tačiau ir šį pavasarį švarinimosi darbų per akis. Gal todėl, kad nemažai daliai žmonių vis dar nepavyksta atsikratyti seno įpročio šiukšlinti ištisus metus, o iš peties šiukšles rinkti vieną balandžio savaitgalį. Yra ir gražių išimčių. Pavyzdžiui, daugelis Ignalinos rajono paežerių tvarkingos nuolat.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, balandžio 8 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...