captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kooperatyvo „Pieno puta“ kelyje sudėtingi iššūkiai

Pavyzdžiu rodomam kooperatyvui šiandien, kaip ir daugeliui kitų, tenka spręsti pajininkų mažėjimo, apsirūpinimo žaliava, jos perdirbimo, daug kitų opių  problemų.

Eina treti metai, kai Šiaurės Lietuvoje vienijantis daugiau kaip 1000 ūkininkų kooperatyvas „Pieno puta“ veikia apjungęs pieno gamybą, supirkimą ir perdirbimą. Pavyzdžiu rodomam kooperatyvui šiandien, kaip ir daugeliui kitų, tenka spręsti pajininkų mažėjimo, apsirūpinimo žaliava, jos perdirbimo, daug kitų opių  problemų.

Stengiantis išlaikyti ir sustiprinti Lietuvos kaimų gyvybingumą pastarąjį dešimtmetį, naudojantis europine parama, šalyje buvo kuriami amatų centrai. Dabar jų nėra gal tik viename kitame rajone. Daug kur  tų centrų veikla orientuojama į ilgalaikius ir trumpalaikius pažintinius mokymus, skirtus moksleiviams ir suaugusiems. Tradicinių amatų centruose, kaip kad praėjusį rudenį atidarytame Panevėžio rajone, Upytėje, rengiami ir tradicinių amatų meistrai, organizuojamos  ekspozicijos, parodos, paskaitos, puoselėjamas ir demonstruojamas tautinis bei kulinarinis paveldas. Maksimaliai išnaudoti puikias amatų centro patalpas, greta jų esantį šiuolaikinį turgelį nėra paprasta dėl sudėtingos demografinės  situacijos, su ja susijusių gyvųjų tradicijų išlikimu, daugybės kitų priežasčių. Tačiau centro direktorė Aušra Sidorovienė dirba sumanai, daug, todėl veiklos rezultatai nenuvilia.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 7 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...