captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vaikų literatūros premijos laureatė rašytoja Kristina Gudonytė

„Suprantu, atrodo neįprastai, kad rašau jauniems žmonės. Juk man jau šimtas metų... Bet tų jaunų man labai gaila. Žiūrėkite, jeigu į troleibusą įlipa mažas vaikas, žmonės šypsosi, paplonintu balsu kalbina, glosto. Bet jei susirietęs kaip klaustukas įslenka paauglys, būtinai kam nors užkliūva.“
Rašytoja Kristina Gudonytė. T.Vinicko nuotr.
Rašytoja Kristina Gudonytė. T.Vinicko nuotr.

„Suprantu, atrodo neįprastai, kad rašau jauniems žmonės. Juk man jau šimtas metų... Bet tų jaunų man labai gaila. Žiūrėkite, jeigu į troleibusą įlipa mažas vaikas, žmonės šypsosi, paplonintu balsu kalbina, glosto. Bet jei susirietęs kaip klaustukas įslenka paauglys, būtinai kam nors užkliūva. <...>  Pati visą gyvenimą jaučiuosi kaip neūžauga, nors šeimoje esu vyriausia. Tėvai užvažiuodavo: „Galų gale reikia susitupėti, Gudonyte.“ Ir teatre ilgai gaudavau paaugliškų vaidmenų. Matyt, esu užstrigusi tame amžiuje“, – svarsto knygų paaugliams, pjesių, scenarijų autorė, režisierė, aktorė ir dailininkė Kristina Gudonytė, ŠMM ministerijos Vaikų literatūros premijos laureatė.

„Šiandieninis kaimas išgyvena sodybų tuštėjimo metą ir tam yra vienintelis priešnuodis – kaimo kultūrinio gyvenimo intensyvumas ir kokybė. Visuomenės poreikiai keičiasi, bet nekintama išlieka gyvenimo priklausomybė nuo kultūrinės aplinkos“, – įsitikinęs kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, kartu su Naisių bendruomene (Šiaulių raj.) inicijavęs mažųjų Lietuvos kultūros sostinių judėjimą.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Visuomet norisi tų ženklų. Kas yra ženklai – premijos, medaliai, ordinai ir įvairūs kiti? Tai mūsų kultūrinio svorio stiprinimas, ne vien tik pagarba vienam ar kitam asmeniui. Tai sudaro tam tikrą naują, papildomą argumentą kalbėti drąsiau su tais, kurie ne visai supranta, kas yra kultūros reikšmė respublikoje“, – teigia kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius, už muzikinės kūrybos teatrui visumą ir žanrinę įvairovę pelnęs Padėkos premiją ir „Auksinį scenos kryžių“.

„Suprantu, atrodo neįprastai, kad rašau jauniems žmonės. Juk man jau šimtas metų... Bet tų jaunų man labai gaila. Žiūrėkite, jeigu į troleibusą įlipa mažas vaikas, žmonės šypsosi, paplonintu balsu kalbina, glosto. Bet jei susirietęs kaip klaustukas įslenka paauglys, būtinai kam nors užkliūva. <...>  Pati visą gyvenimą jaučiuosi kaip neūžauga, nors šeimoje esu vyriausia. Tėvai užvažiuodavo: „Galų gale reikia susitupėti, Gudonyte.“ Ir teatre ilgai gaudavau paaugliškų vaidmenų. Matyt, esu užstrigusi tame amžiuje“, – svarsto knygų paaugliams, pjesių, scenarijų autorė, režisierė, aktorė ir dailininkė Kristina Gudonytė, ŠMM ministerijos Vaikų literatūros premijos laureatė. Su rašytoja pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 3 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...