captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: subjurę orai leis daugiau laiko skirti Velykoms

Šiemet orai ūkininkams leidžia daugiau laiko skirti šventiniams rūpesčiams. 70 ha augalininkystės ūkio šeimininkas kėdainiškis Vincas Janka lankys savo giminaičius Rokiškio rajone, su 6 anūkais ir dukrų šeimomis daugiau laiko skirs senolių tradicijoms ir papročiams prisiminti.
efoto.lt nuotr.
efoto.lt nuotr.

Pavasarį, prieš Velykas arba po jų žemdirbiams dažniausiai pats darbymetis. Tačiau šiemet orai ūkininkams leidžia daugiau laiko skirti šventiniams rūpesčiams. 70 ha augalininkystės ūkio šeimininkas kėdainiškis Vincas Janka lankys savo giminaičius Rokiškio rajone, su 6 anūkais ir dukrų šeimomis daugiau laiko skirs senolių tradicijoms ir papročiams prisiminti, visa šeima margins kiaušinius, dengs šventinį stalą.

Alytaus rajono Alovės bendruomenės „Susiedai“ įkurtame amatų kiemelyje paprastai veiklos randa ir jaunas, ir pagyvenęs. Artėjant Velykoms, čia beveik kasdien buriasi moterys, kurios ruošia valgius, kepa, dažniausiai pagal senovinius, tik šiam kraštui būdingus receptus, o patalpos pakvimpa gardžiais kvapais. Kuo dzūkės namiškius pamalonins per šias Velykas?

Raseinių rajono Butkiškės kaime gyvenanti Irena Jokubauskienė su vyru Stasiu turi 130 ha, laiko 100 galvijų, pusė jų – melžiamos karvės. Ūkininkauja jau dvi dešimtis metų. Dabar jiems padeda ir dvi dukros su šeimomis. Tačiau daugiausiai rūpesčių tenka patiems, nors Irena dar spėja ir Butkiškės kaimo bendruomenės veikloje dalyvauti. Labiausiai jai patinka kurti eilėraščius. Juos dažniausiai skaito bendruomenės susirinkimuose, rašytojų mėgėjų susitikimuose. Dukros paragino mamą ir eilėraščių rinkinį išleisti. Kaip eiliuotas žodis padeda ūkininkei nelengvame darbe?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, balandžio 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...