captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkas pats tiria sėklų daigumą

Kol į laukus neleidžia važiuoti subjurę orai, Kėdainių rajono ūkininkas Vincas Janka rikiuoja darbymečiui reikalingą techniką, padargus ir ypatingą dėmesį skiria sėklų daigumui. Suprasdamas, kad tuo to priklausys galutinis derlius, daigumą ūkininkas tiria pats.

Šį pavasarį Kėdainių rajono ūkininkas Vincas Janka turės pasėti apie 50 ha vasarinių javų, rapsų ir garstyčių. Kol į laukus neleidžia važiuoti subjurę orai, ūkininkas rikiuoja darbymečiui reikalingą techniką, padargus ir ypatingą dėmesį skiria sėklų daigumui. Suprasdamas, kad tuo to priklausys galutinis derlius, daigumą ūkininkas tiria pats.

Jau sklebta, kad šiemet pirmą kartą po kelerių metų neiššalo žieminiai pasėliai, gerai po žiemos atrodo pievos ir ganyklos. Tačiau vaizdas Skuodo rajono Žalgirių kaimo ūkininkų laukuose visai kitoks – pievos ir ganyklos sunaikintos... šernų. Bene labiausiai nukentėjo nedidelių ūkių šeimininkai Zigmantas Jasas ir Vidmantas Paulauskas. Pirmasis turi 60 ha ir laiko 30 karvių, o antrasis 40 ha ir apie 20 galvijų. Abu negali auginti javų pašarams, nes kasmet beveik visą derlių nukulia šernai. Šiemet visiškai sugadintos pievos ir ganyklos. Dėl šernų daromos žalos jie svarsto galimybę atsisakyti veiklos. Nelabai noriai žemdirbiams padeda ir Kretingos miškų urėdija, kurios komerciniai medžioklės plotai visai prie pat Žalgirių kaimo.

Kaime gyvenantys žmonės svarbiausias metų šventes pasitinka nuoširdžiau, labiau žiūri senolių tradicijų, ypač ten, kur išsaugotos gal net šimtmetį menančios sodybos, gyvi senelių ar prosenelių pasakojimai, jų tradicijas tęsia dabar kaime likę giminaičiai. Neatsitiktinai, artėjant šv. Velykoms, savaitgaliui į gimtas vietas automobiliais patrauks daugybė miestiečių. Ko labiausiai bijo jų kaime laukiantys giminaičiai?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, balandžio 2 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...