captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemės tausojimas – nuolatinis ūkininko rūpestis

Kėdainių rajono ūkininkas Vincas Janka dirba 70 ha, augina javus ir ankštines kultūras, griežtai laikosi sėjomainos. Kas labiausiai skatina ūkininką tausoti žemę?
agrokoncernas.lt nuotr.
agrokoncernas.lt nuotr.

Agrocheminių tyrimų laboratorijos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuvoje prastėja dirvožemio kokybė, nes žemdirbiai dažniausia siekia tik pelno, mažai rūpinasi dirvų kalkinimu, pertręšia azotu. Tačiau yra ir gerų pavyzdžių. Kėdainių rajono ūkininkas Vincas Janka dirba 70 ha, augina javus ir ankštines kultūras, griežtai laikosi sėjomainos. Kas labiausiai skatina ūkininką tausoti žemę?

Nuo balandžio pradžios ES šalyse naikinama pieno kvotų sistema. Daugiau kaip 30 m. galiojusi tvarka buvo sumanyta, kai Bendrijos šalyse pieno gamyba smarkiai viršijo paklausą. Siekiant suteikti ES gamintojams daugiau lankstumo ir reaguoti į pasaulinėje rinkoje augančią pieno produktų paklausą, dar 2003 m. buvo priimtas sprendimas dėl kvotų panaikinimo termino. Specialistai atkreipia dėmesį, kad net ir taikant kvotas per pastaruosius penkerius metus ES šalių eksportuojamo pieno kiekis padidėjo 45 proc., o vertė – beveik dvigubai. Tačiau Lietuvoje pieno sektorius išgyvena sudėtingą laikotarpį. Žemdirbiai, pieno ūkių šeimininkai ne tik dėl Rusijos paskelbto maisto produktų embargo jau kuris laikas dirba nuostolingai ir apie investicijas bei gamybos plėtrą nekalba. Perdirbėjai įsigudrino mokėti bene mažiausias pieno supirkimo kainas visoje Europoje. Kuo pavojingas pieno kvotų sistemos naikinimas Lietuvos žemdirbiams?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, balandžio 1 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...