captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Urba

„Nieko nėra svarbiau kaip dirbti tiems, kurie auga, kurie žengia į kultūros pasaulį, kurie ateinantį amžiaus ketvirtį kurs ir puoselės Lietuvą. Šis mano apdovanojimas yra ir vaikų literatūros kaip kultūros reiškinio pripažinimas.“
Kęstutis Urba. A.Ufarto (BFL) nuotr.
Kęstutis Urba. A.Ufarto (BFL) nuotr.

„Nieko nėra svarbiau kaip dirbti tiems, kurie auga, kurie žengia į kultūros pasaulį, kurie ateinantį amžiaus ketvirtį kurs ir puoselės Lietuvą. Šis mano apdovanojimas yra ir vaikų literatūros kaip kultūros reiškinio pripažinimas“, – sako 2014 metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas  humanitarinių mokslų dr. K. Urba, įvertintas už nuopelnus vaikų ir paauglių literatūriniam ugdymui.

„Iš vaikystės ir jaunystės prisimenu festivalio koncertus, kai pasirodydavo Klaipėdos kamerinis orkestras su iškiliais solistais, būdavo ir dainų ir šokių ansamblių koncertų, buvo ir tradicija pristatyti miesto bei muzikos mokyklų kolektyvus. Manau, kad festivalis kiekvienu laikotarpiu generavo savo laikmečio idėjas“, – apie seniausią Lietuvoje muzikos festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ sako kompozitorė Loreta Narvilaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pagrindinės klaidos spaudoje – skyrybos klaidos. Ir viena tų, kurios niekaip neišmokstama, – išplėstinių dalyvinių ir padalyvinių aplinkybių skyryba. Ji yra laisva: jeigu jūs norite, tą aplinkybę galite skirti kableliais, tačiau iš abiejų pusių. Skyrimas iš vienos pusės – klaida“, – sako rubrikos „Kalbos rytas“ viešnia Valstybinės kalbos inspekcijos vyresnioji inspektorė Giedrė Černiauskaitė.

„Nieko nėra svarbiau kaip dirbti tiems, kurie auga, kurie žengia į kultūros pasaulį, kurie ateinantį amžiaus ketvirtį kurs ir puoselės Lietuvą. Šis mano apdovanojimas yra ir vaikų literatūros kaip kultūros reiškinio pripažinimas, visų mano bendraminčių veiklos pripažinimas, taip pat skaitančio vaiko, vaiko, skaitančio jam artimą ir suvokiamą literatūrą, įvertinimas ir pripažinimas“, – sako 2014 metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas docentas, humanitarinių mokslų dr. K. Urba, įvertintas už nuopelnus vaikų ir paauglių literatūriniam ugdymui. Su laureatu pokalbis studijoje apie plačiašakę profesinę, kūrybinę ir visuomeninę veiklą, susijusią su vaikų ir paauglių literatūros tyrimais, sklaida ir skaitymo skatinimu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ balandžio 1d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...