captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: subjurus orui, veiklos žemdirbiams nesumažėjo

Prasidėję lietūs pristabdė darbus laukuose, tačiau Kėdainių rajono ūkininko Vinco Jankos ūkyje rūpesčių nesumažėjo: techninei apžiūrai ruošiamas sunkvežimis, reguliuojami žemės dirbimo padargai, planuojamas melioracijos sistemų remontas.
ukioklubas.lt nuotr.
ukioklubas.lt nuotr.

Kėdainių rajono ūkininkas Vincas Janka prieš savaitę jau tręšė žiemkenčius, pradėjo dirvos ruošimą pavasario sėjai. Prasidėję lietūs pristabdė darbus laukuose, tačiau rūpesčių ūkyje nesumažėjo: techninei apžiūrai ruošiamas sunkvežimis, reguliuojami žemės dirbimo padargai, planuojamas melioracijos sistemų remontas. Kaip viskas einasi? Sužinosime laidoje su rubrika „Diena kaime“.

Prasidėjus naujojo ES finansinio laikotarpio paramos skirstymui, labai paaštrėjo diskusijos ir dėl žemės ūkio kooperacijos rėmimo. Pasigirdo siūlymų neteikti šios paramos trumpiau kaip metus egzistuojantiems žemės ūkio kooperatyvams. Taip pat yra norinčių keisti kai kuriuos Kooperacijos įstatymo straipsnius, kad europinė parama atitektų tik tikriems kooperatyvams, jos negautų tariami. Ar iš tikrųjų šiandien žemės ūkio kooperatyvai suinteresuoti kai kuriomis Kooperacijos įstatymo pataisomis, ar gali būti fiktyvių kooperatyvų?

Jurbarko rajono Vosbutų kaimo bendruomenė susibūrė 2010 m. Apie 200 gyventojų turinčiame kaime jau buvo uždaryta pradinė mokykla, dar anksčiau neliko kultūros namų, tad bendruomenės įkūrimas daugeliui atrodė natūralus. Aktyvas parašė ir ėmėsį įgyvendinti  VVG projektą patalpoms remontuoti ir dabar jau turi kur susirinkti visi sodiečiai. Rengiamos tradicinės šventės, organizuojami kaimo gyventojų susitikimai, o ateityje ketinama kartu su ūkininkais kurti verslus. Tam vėl rengiamas projektas, lankomi kursai ES paramai įsisavinti. 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, kovo 31 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...