captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar išvengta „akligatvio“ skirstant finansavimą kultūros ir meno projektams?

„Vienu svarbiausių savo veiklos uždavinių matome sklandaus ir skaidraus ekspertinio vertinimo užtikrinimą, o tai reikalauja daug atidaus, kruopštaus ir kryptingo darbo. Taip pat dėl 2014 m. pasikeitusio projektų finansavimo modelio sprendimai dėl rezultatų nebuvo priimti taip greitai, kaip to norėjome.“

„Vienu svarbiausių savo veiklos uždavinių matome sklandaus ir skaidraus ekspertinio vertinimo užtikrinimą, o tai reikalauja daug atidaus, kruopštaus ir kryptingo darbo. Taip pat dėl 2014 m. pasikeitusio projektų finansavimo modelio sprendimai dėl rezultatų nebuvo priimti taip greitai, kaip to norėjome“, – konkurso rezultatų paskelbimą komentuoja Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

„Kauno prieškario paveldui suteiktas Europos paveldo ženklas. Šiais laikais tokios galingos vienovės mes dar nesukūrėme. Tačiau nenorėčiau, kad tai skambėtų liūdnai. Greičiau tai – iššūkis: imkime ir padarykime", – sako architektė Gražina Janulytė-Bernotienė, apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mokykloje man sekdavosi rašyti, nes intuityviai pajusdavau, kaip rašomi žodžiai, kokios yra taisyklės, klaidų darydavau mažai. Bet kai mokytoja paprašydavo paaiškinti taisyklę, būdavo taip, kad ir negalėdavau paaiškinti“, – pasakoja rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė, šiųmetinio Nacionalinio diktanto teksto autorė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie 2015 metų Nacionalinio diktanto tekstą.

„Kaip žinia, Lietuvos kultūros taryba sulaukė beveik 4000 paraiškų – tai 10% daugiau nei pernai tuo pat metu, tad tarybos administracijos ir ekspertų krūvis tik didėja. Norime pasakyti, jog vienu svarbiausių savo veiklos uždavinių matome sklandaus ir skaidraus ekspertinio vertinimo užtikrinimą, o tai reikalauja daug atidaus, kruopštaus ir kryptingo darbo. Būtent dėl šių priežasčių, taip pat dėl 2014 m. pasikeitusio projektų finansavimo modelio sprendimai dėl rezultatų nebuvo priimti taip greitai, kaip to norėjome“, – konkurso rezultatų paskelbimą komentuoja LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė. Pokalbyje studijoje apie I 2015 m. kultūros projektų finansavimo konkurso rezultatus dalyvauja LKT pirmininkė D. Urbanavičienė, tarybos nariai – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, architektas prof. Kęstutis Pempė ir literatūrologė dr. Gintautė Žemaitytė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ kovo 25 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close