captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Europos žemdirbių kongresas – už inovatyvų žemės ūkį

Spalio 1–3 dienomis Budapešte vyksta Europos žemdirbių kongresas. Jame aptariami BŽŪP pokyčiai po 2013 m., Europos žemės ūkio sektoriaus produktyvumo ir pelningumo didinimo, maisto saugos, naujos verslo etikos, kiti klausimai. Kas rūpi Lietuvos žemdirbiams?  
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.

Spalio 1–3 dienomis Budapešte vyksta Europos žemdirbių kongresas. COPA-COGECA organizuotuose seminaruose aptariami BŽŪP pokyčiai po 2013 m., Europos žemės ūkio sektoriaus produktyvumo ir pelningumo didinimo, maisto saugos, naujos verslo etikos, kiti klausimai. Kas rūpi Lietuvos žemdirbiams?

Šalyje yra apie 200 ha avietynų. Pusės hektaro avietyną Kazlų Rūdos savivaldybėje turintis Vidas Juodsnukis šiemet džiaugiasi geru derliumi. Tik skinti uogas rugsėjo–spalio mėnesiais jau kebliau – mažoka darbininkų. Prasidėjus mokslo metams, vaikai vis mažiau gali pagelbėti avietyne. Kol kas visas nuskintas avietes ūkininkas geba parduotu turgeliuose palankiomis kainomis. Tačiau didesnius plotus turintiems pataria pagalvoti apie šių greitai gendančių uogų šaldymą, sulčių ar uogienių gamybą.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, į šalies profesines mokyklas šiemet įstojo apie 19 tūkst. moksleivių – maždaug dviem tūkstančiais daugiau negu pernai. Ne vienos profesinio mokymo įstaigos vadovai pastebi, kad pamažėl savo vertę atgauna daug metų ignoruotos, kaimui, žemės ūkio verslui reikalingos profesijos. Kaip prasidėjo šie mokslo metai Molėtų rajono Alantos technologijos ir verslo mokykloje, kaip ji atrodo Europos profesinio mokymo kontekste?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, spalio 3 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...