captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: ar menas ir verslas susikalbės nežudydami vienas kito?

„Dirbant su kūrėjais ir verslininkais, paaiškėjo, kad kartais verslininkai žiūrį į gyvenimą atviriau ir kūrybiškiau, nei kai kurie menininkai, ir atvirkščiai, kad menininkai gali turėti pažangesnių kūrybinio verslo idėjų, nei patyrę verslininkai“, – sako Elina Hermansonė, Latvijos menotyrininkė ir kūrybinių industrijų projekto „Brigade“ vadovė.
Roberto Levine‘o  knygos „Laisvasis važiavimas: Kaip skaitmeniniai parazitai griauna kultūros verslą ir kaip kultūros verslas gali pasipriešinti“ viršelio fragmentas.
Roberto Levine‘o knygos „Laisvasis važiavimas: Kaip skaitmeniniai parazitai griauna kultūros verslą ir kaip kultūros verslas gali pasipriešinti“ viršelio fragmentas.

„Dirbant su kūrėjais ir verslininkais, paaiškėjo, kad kartais verslininkai žiūrį į gyvenimą atviriau ir kūrybiškiau, nei kai kurie menininkai, ir atvirkščiai, kad menininkai gali turėti pažangesnių kūrybinio verslo idėjų, nei patyrę verslininkai“, - sako Latvijos menotyrininkė ir kūrybinių industrijų  projekto „Brigade“ vadovė Elina Hermansonė. Latvijos šiuolaikinio meno centro iniciatyva ekonominės krizės metu Rygoje atsirado 11 kūrybos ir kultūros taškų, kuriuose dirbantys žmonės, kultūrinės veiklos „brigados“ ne tik keičia socialinę aplinką, bet ir išsilaiko iš savo veiklos. Kitais metais tokių kultūros židinių turėtų atsirasti Rygos priemiesčiuose, ypač ten, kur socialinės problemos aštriausios.

Niujorke (JAV) ir Berlyne (Vokietija) gyvenančio žurnalisto Roberto Levine‘o  knyga „Laisvasis važiavimas: Kaip skaitmeniniai parazitai griauna kultūros verslą ir kaip kultūros verslas gali pasipriešinti“ („Free Ride: How Digital Parasites are Destroying the Culture Business and How the Culture Business Can Fight Back“) gali pradžiuginti, jeigu Jums patinka mokėti už internete skaitomus straipsnius, klausomą muziką, žiūrimus filmus ir kitą turinį. Jeigu esate skaitmeninis parazitas ir manote, kad dalinimasis informacija yra žmogaus teisė ir griauna ne kultūrą, o tik dabartinį verslo modelį, parašykite autoriui. Pokalbio su juo klausykitės nemokamai (neskaičiuojant sumokėtų mokesčių valstybei).

Ved. Audra Čepkauskaitė.

„Žmonės ir idėjos“ – spalio 3 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama spalio 4 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...