captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierius ir operatorius Juozas Matonis

„Reikėjo kažką daryti... Visą gyvenimą filmavom kiaulių fermas, gamyklas, tad mus traukė prie meno . Portretų kūrimas – tai intelektualus užsiėmimas. Bendrauti su menininkais įdomu, pats daug ko iš jų pasisemi, pramoksti. Tai ne tik darbas, tai ir lavinimasis.“
Kino režisierius ir operatorius Juozas Matonis.
Kino režisierius ir operatorius Juozas Matonis.

„Reikėjo kažką daryti... Visą gyvenimą filmavom kiaulių fermas, gamyklas, tad mus traukė prie meno. Portretų kūrimas – tai intelektualus užsiėmimas. Bendrauti su menininkais įdomu, pats daug ko iš jų pasisemi, pramoksti. Tai ne tik darbas, tai ir lavinimasis“, – sako kino operatorius Juozas Matonis, kartu su režisieriumi Vytautu Damaševičiumi apdovanotas I laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.

Mano fotografijose laikas yra universali būsena: tai galėjo nutikti vakar, gali būti šiandien, o gal bus rytoj...“ – sako fotografas Remigijus Treigys. Pasirodžius fotomenininko kūrybos albumui –archyvinis pokalbis su menininku.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Islamo valstybės“ kovotojai atranda vis rafinuotesnių, kūrybingesnių būdų, kaip kovoti su Vakarų pasauliu, kaip jį šantažuoti, provokuoti, naikinti ne tik ginklu rankose, bet ir vaizdais, Vakarų kultūros medijomis. Turiu galvoje paskutinius jų įkeltus vaizdus, filmuotą medžiagą, apie senovės kultūros paminklų naikinimą“, – apie kultūrinį ikonoklazmą ir vandalizmą savo komentare svarsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Reikėjo kažką daryti... Visą gyvenimą filmavom kiaulių fermas, gamyklas, tad mus traukė prie meno. Portretų kūrimas – tai intelektualus užsiėmimas. Bendrauti su menininkais įdomu, pats daug ko iš jų pasisemi, pramoksti. Tai ne tik darbas, tai ir lavinimasis. Juk su kokiomis asmenybėmis mums teko bendrauti – ir su Vytautu Valiumi, ir su Algirdu Petruliu, Vytautu Ciplijausku, Juzefa Čeičyte...“ – sako kino operatorius Juozas Matonis, kartu su režisieriumi Vytautu Damaševičiumi apdovanotas I laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“.  1994 metais kino dokumentininkai J. Matonis ir V. Damaševičius pradėjo kurti įvertinimą atnešusį ciklą „Menininkų portretai. Metraštis“, kurį šiuo metu sudaro daugiau nei 100 videofilmų. Juose užfiksuotos žymiausios XX amžiaus pabaigos kultūros ir meno asmenybės – tapytojai, grafikai, skulptoriai, muzikai, kinematografininkai. Pokalbis su režisieriumi, kino operatoriumi, prodiuseriu Juozu Matoniu apie dvidešimt metų kuriamus menininkų portretus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 24 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...