captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Nei vienas nuskambėjęs garsas nedingsta, bet kyla Dievop kaip intymiausias šlovinimas, paslėptas nuo kitų akių. Jeigu muzika skamba tinkamai ir pagarbiai, Viešpats visuomet aplanko savo buvimu“, – mąstė žymusis vokiečių kompozitorius bei vargonininkas Johannas Sebastianas Bachas.
Vokiečių kompozitorius bei vargonininkas Johannas Sebastianas Bachas.
Vokiečių kompozitorius bei vargonininkas Johannas Sebastianas Bachas.

„Nei vienas nuskambėjęs garsas nedingsta, bet kyla Dievop kaip intymiausias šlovinimas, paslėptas nuo kitų akių. Jeigu muzika skamba tinkamai ir pagarbiai, Viešpats visuomet aplanko savo buvimu“, – mąstė žymusis vokiečių kompozitorius bei vargonininkas Johannas Sebastianas Bachas. Apie prieš 330 metų gimusį Baroko epochos genijų – pirmadienio viktorinoje.

„Vienos kompozicijos rečitalis“ – tai kūrybinė kelionė, vedanti klausytoją įvairiais džiazo evoliucijos keliais: nuo klasikinio džiazo akordų, klasika tapusių opusų leitmotyvų iki spontaniškų autorinių potėpių bei savos kūrybos fragmentų“, – naują programą pristato pianistas, džiazo muzikos propaguotojas bei pedagogas Egidijus Buožis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Manau, šią knygą perskaitęs žmogus susidarys įspūdį, kaip gyvena tikrasis turkas, koks yra jo pasaulėvaizdis ir kokia pasaulėvoka, nes paviršutiniškai mums pažįstamą šalį drasko labai dideli vidiniai konfliktai“, – sako Orhano Pamuko romano „Sniegas“ vertėja Justina Pilkauskaitė. „Tai Turkijos gelmės romanas, bet jis padeda suprasti, kas vyksta dabar panašiose visuomenėse“, – priduria poetas, literatūros kritikas Marius Burokas.

„Nei vienas nuskambėjęs garsas nedingsta, bet kyla Dievop kaip intymiausias šlovinimas, paslėptas nuo kitų akių. Jeigu muzika skamba tinkamai ir pagarbiai, Viešpats visuomet aplanko savo buvimu“, – mąstė Baroko epochos genijus Johannas Sebastianas Bachas. Didžioji jo muzikos dalis sukurta bažnyčiai. Šventojo Rašto žodžiai, choralų tekstai žadino jo vaizduotėje nuostabią muziką. Taip gimė didingi kūriniai, kuriuose skamba begalinės Dievo kančios, siekiant išgelbėti žmoniją, ir visa Prisikėlimo šlovė. Apie Johanną Sebastianą Bachą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ kovo 23 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...