captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – naujai išrinktas VU rektorius Artūras Žukauskas

„Įvaizdis dar ne viskas, bet dažnai ir pagal jį studentai renkasi universitetą. Pagal savo mokslo ir studijų pasiekimus jau šiandien Vilniaus universitetas turėtų būti geriausiųjų pasaulio universitetų 500-uke. Tikiu, kad turėtume atsidurti ir 400-uke.“
Naujai išrinktas VU rektorius Artūras Žukauskas. T. Vinicko nuotr.
Naujai išrinktas VU rektorius Artūras Žukauskas. T. Vinicko nuotr.

Įvaizdis dar ne viskas, bet dažnai ir pagal jį studentai renkasi universitetą. Pagal savo mokslo ir studijų pasiekimus jau šiandien Vilniaus universitetas turėtų būti geriausiųjų pasaulio universitetų 500-uke. Tikiu, kad turėtume atsidurti ir 400-uke“, – sako naujai išrinktas Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas. 

Prasidėjo 20-asis „Kino pavasaris". Ką reiškia šio festivalio tradicija mūsų kultūroje? -Mintimis apie didžiausią Lietuvos kino festivalį dalijasi jo meno vadovė Santa Lingevičiūtė ir kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

„Lietuvių režisierių spektakliuose jau iš anksto žinai, kas laukia, o Lupa man įrodė, kad teatras vis dar gali nustebinti“, – apie lenkų režisieriaus Krystiano Lupos spektaklio „Didvyrių aikštė“ premjerą sako aktorius Arūnas Sakalauskas.

„Kauno prieškario paveldui suteiktas Europos paveldo ženklas. Šiais laikais tokios galingos vienovės mes dar nesukūrėme. Tačiau nenorėčiau, kad tai skambėtų liūdnai. Greičiau tai – iššūkis: imkime, ir padarykime", – sako architektė Gražina Janulytė- Bernotienė, apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija. 

„Islamo valstybės“ kovotojai atranda vis rafinuotesnių, kūrybingesnių būdų, kaip kovoti su Vakarų pasauliu, kaip jį šantažuoti, provokuoti, naikinti ne tik ginklu rankose, bet ir vaizdais, Vakarų kultūros medijomis. Turiu galvoje paskutinius jų įkeltus vaizdus, filmuotą medžiagą, apie senovės kultūros paminklų naikinimą“, – apie kultūrinį ikonoklazmą ir vandalizmą savo komentare svarsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Mano fotografijose laikas yra universali būsena: tai galėjo nutikti vakar, gali būti šiandien, o gal bus rytoj...“ – sako fotografas Remigijus Treigys. Pasirodžius fotomenininko kūrybos albumui, klausysimės pokalbio iš laidos archyvų.

O tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pokalbis su naujai išrinktu Vilniaus universiteto rektoriumi, fizikos profesoriumi Artūru Žukausku.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 21  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close