captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: Bernardinų sodas neskuba pasitikti pavasario

Pačiame Vilniaus senamiestyje, Gedimino pilies papėdėje, prieš 500 metų vienuolių Bernardinų įkurtu sodu galima grožėtis ir dabar. Devynių hektarų plote per 40 000 augalų. Labai įdomios botanikos ir vienuolyno ekspozicijos, alpinariumas. Kaip augalai pasitinka pavasarį?
Bernardinų sodas. miestai.net nuotr.
Bernardinų sodas. miestai.net nuotr.

Pačiame Vilniaus senamiestyje, Gedimino pilies papėdėje, prieš 500 metų vienuolių Bernardinų įkurtu sodu galima grožėtis ir dabar. Devynių hektarų plote per 40 000 augalų. Labai įdomios botanikos ir vienuolyno ekspozicijos, alpinariumas. Kaip augalai pasitinka pavasarį? Apie tai papasakos vyriausioji sodininkė Kristina Narvilienė. 

Sodinės šilauogės Kanadoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Australijoje auginamos jau šimtmetį. Į Lietuvą jos įvežtos prieš 50 m., gerai auga nederlinguose rūgščiuose dirvožemiuose. Specialistų jos laikomos ateities kultūra, juo labiau, kad šilauogės atsparios šalčiui, prinoksta mūsų gamtinėmis sąlygomis. Šilauogės pamėgtos ne tik už labai gerą skonį, bet ir už labai vertingas gydomąsias savybes. Jos palaiko gera nuotaika, aktyvumą, žvalumą, yra puikus antidepresantas. Šilauogės dažnai vadinamos jaunystės uoga. Kaip jas geriau prižiūrėtį šį pavasarį, kad derlius būtų gausesnis, ką svarbu žinoti nutarusiems pasisodinti šilauogių? Patars Varėnos rajono Dargužių kaime 10 ha šilauogių plantaciją auginantis ūkininkas Petras Basalykas.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, kovo 20 d., 12.12 val., laida kartojama  21.03 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close