captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Skersvėjai“: apie neramius tarpukario ir Šaltojo karo metus

Nuo spalio 2-osios LRT KLASIKA pradeda transliuoti kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako 12-kos laidų ciklą „Skersvėjai“. Kas vyko muzikoje ir kultūroje neramiais tarpukario ir Šaltojo karo metais skersvėjų košiamoje Lietuvoje?
Kompozitorius ir eseistas Šarūnas Nakas.
Kompozitorius ir eseistas Šarūnas Nakas.

Kiekvieną antradienį 12.10 val. transliuojamas eseistinių laidų ciklas skirtas atskleisti mažiau gvildentus lietuvių muzikos aspektus, aktualizuoti primirštus nacionalinės kultūros ir istorijos klodus, ieškoti saitų su politinio gyvenimo realijomis tarpukario ir Šaltojo karo metais.

 „Skersvėjai“ bus visų pirma susiję su realybe, su gyvenimu, o ne su biografijomis ar gyvenimo faktais. Kas lieka, praėjus laikui? Ką žmonės galvoja apie skambėjusią muziką, ir ką prisimena, o ką pamiršta“, – sako laidos autorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Šarūnas Nakas.

Klausytojai išgirs rečiau girdimų lietuvių ir užsienio kompozitorių darbų, susipažins su įdomiais dokumentais ir amžininkų liudijimais.

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidas „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“.

„Skersvėjai“ – antradieniais 12.10 val. (kart. 22.10 val.) per LRT KLASIKĄ.

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...