captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas – fortepijoninis trio „Fort Vio“

„Nenorime būti uždari, groti tik muzikantų klanui. Todėl svarbu kiekvienam koncertui parinkti tokią programą, kad tenkintume savo, kaip ansamblio, tobulėjimo poreikius, nekartotume kūrinių ir kartu pateiktume tokį, kuris būtų kaip saldainiukas.“
Fortepijoninis trio „Fort Vio“.
Fortepijoninis trio „Fort Vio“.

„Nenorime būti uždari, groti tik muzikantų klanui. Todėl svarbu kiekvienam koncertui parinkti tokią programą, kad tenkintume savo, kaip ansamblio, tobulėjimo poreikius, nekartotume kūrinių ir kartu pateiktume tokį, kuris būtų kaip saldainiukas, dėl kurio net ir nelabai prakutusiam muzikos mėgėjui norėtųsi ateiti į koncertą“, – teigia fortepijoninio trio „Fort Vio“ narė smuikininkė Ingrida Rupaitė, drauge su kolegomis pianiste Indre Baikštyte ir violončelininku Povilu Jacunsku įvertinta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Ar karikatūrose galima juoktis iš visko? Kodėl JAV šiandien sunkiai įsivaizduojamos karikatūros su Mahometo atvaizdu? Kokią įtaką sausio įvykiai „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje turėjo karikatūristų darbui? Reportažas iš spaudos laisvei skirtos parodos.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Deja, mirusių kalbų sąrašas pasipildo beveik kiekvieną savaitę. Manoma, kad pasaulyje yra apie 6000 kalbų, tačiau Pietų Amerikos džiunglėse, Naujosios Gvinėjos džiunglėse, net ir Šiaurės Amerikoje yra daugybė vietinių kalbų, kurios turi labai nedaug kalbėtojų“, – pastebi kalbotyrininkas, Vilniaus universiteto Filosofijos istorijos ir logikos katedros docentas Naglis Kardelis. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie mirusias kalbas.  

„Nenorime būti uždari, groti tik muzikantų klanui. Todėl svarbu kiekvienam koncertui parinkti tokią programą, kad tenkintume savo, kaip ansamblio, tobulėjimo poreikius, nekartotume kūrinių ir kartu pateiktume tokį, kuris būtų kaip saldainiukas, dėl kurio net ir nelabai prakutusiam muzikos mėgėjui norėtųsi ateiti į koncertą“, – teigia fortepijoninio trio „Fort Vio“ narė smuikininkė Ingrida Rupaitė, drauge su kolegomis pianiste Indre Baikštyte ir violončelininku Povilu Jacunsku įvertinta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Apie kamerinį muzikavimą, kūrybinius atradimus, dešimtmečio pasiekimus – pokalbis su „Fort Vio“.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 18 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...