captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė”: baigiamos tręšti žalienos ir žiemkenčiai

Pastarosiomis dienomis, stojus giedriems ir šiltesniems orams, greitai džiūvo dirvos. Jų ir pasėlių būklė Šakių rajono „Voniškių“ žemės ūkio bendrovės žemdirbiams leido sparčiai fosforo ir kalio trąšomis tręšti žalienas ir žiemkenčius. Šis darbas jau baigiamas.

Pastarosiomis dienomis, stojus giedriems ir šiltesniems orams, greitai džiūvo dirvos. Jų ir pasėlių būklė Šakių rajono „Voniškių“ žemės ūkio bendrovės žemdirbiams leido sparčiai fosforo ir kalio trąšomis tręšti žalienas ir žiemkenčius. Šis darbas jau baigiamas. Trečiadienį bendrovės technika javų laukuose pradės berti azoto trąšas.

Lietuvoje dabar yra registruota per 220 įvairaus pobūdžio žemės ūkio kooperatyvų. Grūdų sektoriaus kooperatyvams tenka apie dešimtadalis  grūdų rinkos. Tarp jų ir savo dydžiu, ir puoselėjamais ambicingais planais išsiskiria jau ketvirtus metus gyvuojantis žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“. Naujuoju finansiniu laikotarpiu kooperatyvo nariai viliasi pagaliau gauti europinę paramą jau prieš kelerius metus sumanytiems bei naujiems projektams įgyvendinti.

Dažnas žmogus tiek mieste, tiek kaime turi įvairių pomėgių. Vieni – labai brangių, kiti – nieko nekainuojančių. Didžiausią Šilutės rajone galvijų ūkį turinčio Vilkyčių kaimo ūkininko Kazimiero Gudžiūno pomėgis – tikrai nepigus – automobilių sportas, net trasą tam specialiai turi įruošęs. Anot ūkininko, nuo jaunystės šiuo sportu susidomėjo ir iki šiol jo neapleidžia.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, kovo 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...