captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“

Kodėl norisi atostogauti? Iš „Amerikos balso“ archyvų girdėsite pokalbį su enciklopedininku  Broniumi Kvikliu. Sužinosite, kaip Alytaus ir Vilniaus regionuose vyko maišelių mainų akcija.

Lietuva gali didžiuotis miškais – turime unikalių ąžuolynų, vertingų, saugomų miškų, turime retai žmogaus lankomų vietų. Kiekvienam mūsų miškas – vieta poilsiui, tačiau miškas yra ūkio šaka, duodanti pelną. Vyriausybė patvirtino programą, kurioje numatyta ir ateityje plėsti savanorišką miškų aplinkosaugą, tobulinti miškotvarką, daugiau miško kirtimo atliekų panaudoti biokurui, siekti didesnio miškų ūkio ekonominio efektyvumo.

Artėjant vasarai, suveikia biologinis laikrodis ir žmogus nori atostogauti. Psichologai mano, kad atostogos yra būtinos visiems, nes neatostogaujant didesnė tikimybė susirgti depresija ar net gauti širdies smūgį. Apklausos rodo, kad dauguma Lietuvos gyventojų atostogas ketina praleisti su šeima, o kasmetiniam poilsiui žada skirti porą savaičių.

Įrašas iš „Amerikos balso“ archyvų. Klausysimės pokalbio su enciklopedininku  Broniumi Kvikliu apie veikalą „Mūsų Lietuva", kuriame atspindėjo visų Lietuvos miestų, miestelių bei žymesnių kaimų istorija. Pirmaisiais Sąjūdžio metais „Mūsų Lietuva“ buvo išleista ir Lietuvoje. Tai vienas vertingiausių apžvalginio enciklopedinio pobūdžio veikalų, skirtų Lietuvai. 

Nors gimdyvių mirtingumas per pastaruosius du dešimtmečius pasaulyje sumažėjo perpus, moterų teisių ir reprodukcinės sveikatos padėtis gerėja labai lėtai. Tai akcentavo praėjusią savaitę Stambule į penktąją gyventojų ir vystymosi konferenciją susirinkę ekspertai. Stambule pabuvojusios Živilės Kropaitės pasakojimas.

Taip pat laidoje – naujausios žinios, sinoptikų informacija, kultūros renginių anonsai, spaudos apžvalgos, sporto ir verslo naujienos,  Laisvosios rinkos instituto ekspertės Rūtos Vainienės komentaras,  Muziejų metams skirta viktorina.

Ved. Alvyda Bajarūnaitė ir Ramūnas Grumbinas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...