captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lietuvių literatūros sklaida užsienyje – ką lemia knygų mugės?

„Leipcigo knygų mugėje Lietuva – pilnateisė, įdomi ir išskirtinė dalyvė, be kurios nepavyktų aprėpti visapusiško literatūrinio pasaulio vaizdo“, – šiemetinės Leipcigo knygų mugės akimirkas prisimena Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Kotryna Pranckūnaitė.
T. Vinicko (DELFI) nuotr.
T. Vinicko (DELFI) nuotr.

„Leipcigo knygų mugėje Lietuva – pilnateisė, įdomi ir išskirtinė dalyvė, be kurios nepavyktų aprėpti visapusiško literatūrinio pasaulio vaizdo“, – šiemetinės Leipcigo knygų mugės akimirkas prisimena Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Kotryna Pranckūnaitė. Kuo Leipcigo knygų mugės lankytojus traukė Lietuvos stendas ir kultūrinės programos renginiai? Apie pavasarinio Tarptautinių knygų mugių maratono startą Leipcige pokalbis studijoje su mugės dalyvėmis K. Pranckūnaite, leidėja Ūla Ambrasaite ir poete Ilze Butkute.

„Mes esame Mozarto kūrybos mylėtojai, ir viskas, ką sukūrė muzikos genijus, yra nepaprastai įdomu. Norisi pateikti klausytojui tai, ką jis yra parašęs pats, be mokinių prisilietimo“, – apie teatralizuotą koncertą – muzikinį paveikslą „Mocarto detektyvas: tikroji „Reguiem“ istorija“, kuriame pirmą kartą Lietuvoje skambės originali W. A. Mozarto kūrinio versija, pasakoja renginio idėjos bendraautorius VšĮ  „Artis opera“ vadovas Vytautas Sriubikis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Literatūros pamokos tik viena iš platesnio humanitarinio lavinimo dalių. Bet ką jis ugdo? Sakysite, žmogų? Bet kokį? Gal būtent tai išsiaiškinus, nereikėtų gūžčioti, kam reikalingi humanitariniai mokslai“, –  tęsdamas ugdymo temą komentare su rubrika „Požiūris“ pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis. 

„Anot leidyklos „DOM“, vokiečių kalba išleidusios „Vilniaus architektūros gidą“, vadovo Philippo Meuserio, be Vilniaus negalėtume susidaryti visapusiško posovietinių šalių ir šiandieninės Europos architektūros paveikslo, jis yra tokia pati svarbi dalis kaip ir bet kuris kitas miestas nuo Samarkando iki Amsterdamo ar Maskvos. Lygiai taip pat Leipcigo knygų mugėje Lietuva yra pilnateisė, įdomi ir išskirtinė dalyvė, be kurios nepavyktų aprėpti visapusiško literatūrinio pasaulio vaizdo“, – šiemetinės Leipcigo knygų mugės akimirkas prisimena Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Kotryna Pranckūnaitė. Kuo Leipcigo knygų mugės lankytojus traukė Lietuvos stendas ir kultūrinės programos renginiai? Apie pavasarinio Tarptautinių knygų mugių maratono startą Leipcige pokalbis studijoje su mugės dalyvėmis K. Pranckūnaite, leidėja Ūla Ambrasaite ir poete Ilze Butkute.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 17 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...