captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: mokslas su prieskoniais

Ar gali Mėnulis gaminti elektrą Žemėje? Kodėl ežerai užšąla ne nuo dugno? Kas pakeis gintarinius kompiuterius? Kuo mes panašūs į vandeninį kirstuką? Kodėl juoda juodoji skylė?
Fizikas VU prof. Gintautas Tamulaitis.
Fizikas VU prof. Gintautas Tamulaitis.

Ar gali Mėnulis gaminti elektrą Žemėje? Kodėl ežerai užšąla ne nuo dugno? Kas pakeis gintarinius kompiuterius? Kuo mes panašūs į vandeninį kirstuką? Kodėl juoda juodoji skylė? Knygos „Mokslas su prieskoniais“ autorius fizikas Gintautas Tamulaitis rašo: „Ši knyga tiems, kurie nemano, kad tai, ką žino, žino neginčijamai, o tai, ko nesupranta, – yra neverta ar neįmanoma suprasti.“

Tai, kad visuotinai priimtos mokslinių faktų interpretacijos persipina su lengvu humoru, nenuneigia jų patikimumo. Dviejų Lietuvos valstybinių mokslo premijų laureatui fizikui prof. G. Tamulaičiui gyvenimas yra tarsi žaidimas, kuris neginčijamai baigiasi žvake ant kapo. Mokslininkas taiko sau Kazio Binkio žodžius:

                      Galvon suaugę baras profesoriai,

                      Kad vietoms gabus, bet nerimtas.“

„Stebėkime gamtą. Į kurią pusę sukasi sūkurys klozete, kai nuleidžiate vandenį. Nežinote? Jei ši knyga paskatins tuo pasidomėti, tai aš būsiu ramus, kad medžiai, iš kurių pagamintas popierius šiai knygai spausdinti, buvo nukirstas ne be reikalo“, –knygos „Mokslas su prieskoniais“ pabaigoje rašo autorius fizikas G. Tamulaitis.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, kovo 18 d., 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...