captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinėje planetoje“: ekologinės etikos tyrinėtojas prof. Č. Kalenda

Kas daro didžiausią įtaką mūsų aplinkosauginei pasaulėžiūrai šiandien? Kodėl ekologinės katastrofos akivaizdoje pasaulio lyderiams nepavyksta susitarti ir vieningai imtis veiksmų? Ar didesnės lygybės siekis ir rūpestis dėl gamtos kada nors bus laikomi tikruoju patriotizmu?
Ekologinės etikos tyrinėtojas prof. Česlovas Kalenda. E. Levin (Bernardinai.lt) nuotr.
Ekologinės etikos tyrinėtojas prof. Česlovas Kalenda. E. Levin (Bernardinai.lt) nuotr.

„Atsakomybė – tai ne vien protu suvoktas visuomeninis poreikis neteršti aplinkos, rūpintis jos kokybe ir gyvybės įvairovės išsaugojimu, taupiai naudoti natūraliuosius išteklius. Tai kartu ir jausmas, kuris pasireiškia įvairiose situacijose kaip pastovi orientacija, skatinanti asmenybę visur ir visada laikytis ekologinių reikalavimų ir priimti tik apgalvotus, pagrįstus sprendimus“, – taip  apie aplinkosauginį sąmoningumą rašo Lietuvos filosofas, ekologinės etikos tyrinėtojas profesorius Česlovas Kalenda („Ekologinė etika“, 2007, Rosma, Vilnius).

Kas daro didžiausią įtaką mūsų aplinkosauginei pasaulėžiūrai šiandien? Kodėl ekologinės katastrofos akivaizdoje pasaulio lyderiams nepavyksta susitarti ir vieningai imtis veiksmų? Ar didesnės lygybės siekis ir rūpestis dėl gamtos kada nors bus laikomi tikruoju patriotizmu? Kaip nepulti į neviltį netikrumo akivaizdoje?

Pokalbiai apie didžiuosius aplinkosaugos mąstytojus, mūsų atsakomybę ir planetos ateitį laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, kovo 16 d., 16.05 val. Kartojama sekmadienį 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...