captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Kovo 16-ąją Lietuva mini Knygnešio dieną. „Knygnešys“ – sunkiai į kitas kalbas verčiamas žodis, ypač norint teisingai perduoti jo tikrąją prasmę. Sunkiai kitoms tautoms suprantamas, o daugeliui – visai neįsivaizduojamas ir tas istorijos tarpsnis, kuris lėmė šio žodžio atsiradimą.

Kovo 16-ąją Lietuva mini Knygnešio dieną. „Knygnešys“ – sunkiai į kitas kalbas verčiamas žodis, ypač norint teisingai perduoti jo tikrąją prasmę. Sunkiai kitoms tautoms suprantamas, o daugeliui – visai neįsivaizduojamas ir tas istorijos tarpsnis, kuris lėmė šio žodžio atsiradimą. Apie knygnešius – pirmadienio viktorinoje.

„Choro nariai, kaip būsimi pedagogai, gauna labai daug. Įgydami sceninės patirties, išmoksta gražios ir sklandžios kalbos, ugdo tvirtesnės asmenybės bruožus. Per keliones plečia akiratį, pamato įvairias pasaulio šalis ir apie jas gali pasakoti mokiniams. Tokie mokytojai – didelis turtas, tikri deimančiukai“, – teigia kūrybinės veiklos 80-metį pasitinkančio Lietuvos edukologijos universiteto choro „Ave vita“ meno vadovas Kastytis Barisas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Paprastai bestseleriai būna primityvios knygos. Šita knyga tikrai nėra primityvi. Įspūdingiausias joje yra nepaprastas autoriaus meistriškumas perteikti skirtingus stilius, labai turtingus bei įtaigius“, – sako Davido Mitchello romano „Debesų atlasas“ vertėjas Laimantas Jonušys.

Kovo 16-ąją Lietuva mini Knygnešio dieną. „Knygnešys“ – sunkiai į kitas kalbas verčiamas žodis, ypač norint teisingai perduoti jo tikrąją prasmę. Sunkiai kitoms tautoms suprantamas, o daugeliui – visai neįsivaizduojamas ir tas istorijos tarpsnis, kuris lėmė šio žodžio atsiradimą. Tačiau mums, lietuviams, knygnešio vardas – tai didvyriškumas, tai kovos dėl lietuviškos spaudos simbolis. Apie knygnešius – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ kovo 16 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...