captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkio mėnesio nuostolis – 100 tūkst. eurų

Be europinės paramos Pasvalio rajono Vaškų bendrovės žmonės per dešimtmetį sukūrė vieną produktyviausių  Lietuvoje pieno ūkių. Jame – per 1000 melžiamų karvių, vidutinis metinis primilžis daugiau kaip po 10 t. pieno. Deja, ir tokia gamyba šiandien nuostolinga.

Be europinės paramos Pasvalio rajono Vaškų bendrovės žmonės per dešimtmetį sukūrė vieną produktyviausių  Lietuvoje pieno ūkių. Jame – per 1000 melžiamų karvių, vidutinis metinis primilžis daugiau kaip po 10 t. pieno. Deja, ir tokia gamyba šiandien nuostolinga. Bendrovė kol kas  lūkuriuoja geresnių kainų, pieno verslo neatsisako.

Kovo 16-ąją Lietuvoje minima knygnešio diena, prisimenami ir pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, laikraščius, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė lietuvišką spausdintą žodį. Nepaisant to, kad už knygų platinimą knygnešiai buvo sodinami į kalėjimus, tremiami į Sibirą, lietuviškos knygos ėjo iš rankų į rankas, iš trobos į trobą. Panevėžio krašte ypač aktyviai veikė Garšvių knygnešių draugija, viena didžiausių tokių draugijų Lietuvoje. Kas jos narius skatino dirbti labai rizikingą knygnešio darbą, kaip klostėsi knygnešių likimai?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, kovo 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...