captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: Lietuva čia gyvenančių prancūzės ir latvės akimis

„Stengiuosi pastebėti tik gerus dalykus, tačiau, jei klausiate, ko pasigendu Lietuvoje, tai intelektualinio dialogo, kuris yra varomoji jėga. Viešojoje erdvėje dominuoja ne intelektualinis, bet ekonominis elitas. Tačiau būtent kultūra, menas gali parodyti, kad gali būti ir taip, ir taip.“
Tomo Lukšio (BFL) nuotr.
Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

„Stengiuosi pastebėti tik gerus dalykus, tačiau, jei klausiate, ko pasigendu Lietuvoje, tai intelektualinio dialogo, kuris yra varomoji jėga. Viešojoje erdvėje dominuoja ne intelektualinis, bet ekonominis elitas. Tačiau būtent kultūra, menas gali parodyti, kad gali būti ir taip, ir taip“, – apie Lietuvą pastebi daugiau nei dešimtmetį čia gyvenanti prancūzų žurnalistė Marielle Vitureau. 

Pokalbis su savaitgalį Vilniuje koncertuojančiu pianistu Luku Geniušu, kaip ir atkurta Lietuvos valstybė šiemet pasitiksiančiu 25-ąjį gimtadienį.

Ar karikatūrose galima juoktis iš visko? Kodėl JAV šiandien sunkiai įsivaizduojamos karikatūros su Mahometo atvaizdu? Kokią įtaką sausio įvykiai „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje turėjo karikatūristų darbui?  Reportažas iš spaudos laisvei skirtos parodos.

„Žvėrišką dalį šalies ženklo sumos sudaro ne kūrybiniai, bet juridiniai ištekliai“, – apie tai, kodėl taip brangiai mokame už bandymus sukurti Lietuvos įvaizdį aiškinaVilniaus dailės akademijos docentas Robertas Jucaitis.

 „Literatūros pamokos tik viena iš platesnio humanitarinio lavinimo dalių. Bet ką jis ugdo? Sakysite, žmogų? Bet kokį? Gal būtent tai išsiaiškinus, nereikėtų gūžčioti, kam reikalingi humanitariniai mokslai“, –  tęsdamas ugdymo temą pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis. 

„Vytautas Pletkus nubraukė mano susikurtą pozityvų tikrovės apvalkalą ir padengė kartėliu“, –fotografo V. Pletkaus fotoalbumą „Tuštėjimas“ apibūdina menotyrininkė Agnė Narušytė. Koks tas ištuštėjusios Lietuvos peizažas?

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie gyvenimą Lietuvoje pokalbis su Vilniuje gyvenančiomis žurnaliste Marielle Vitureau ir Vilniaus universiteto  Skandinavistikos centro docente Erika Sausverde.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...