captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: žarnyno tyrimai. Delsti negalima

Žarnyno tyrimas vis dar didelio moralinio pasirengimo ir ilgų atidėliojimų sulaukiantis tyrimas. Tačiau, kaip sako onkologai, šiems tyrimams labai tinka senas mūsų posakis – mirk iš gėdos.

Žarnyno tyrimas vis dar didelio moralinio pasirengimo ir ilgų atidėliojimų sulaukiantis tyrimas. Tačiau, kaip sako onkologai, šiems tyrimams labai tinka senas mūsų posakis – mirk iš gėdos. Tiesiogiai suprantant šį posakį – geriausiai jis pritaikomas būtent žarnyno piktybinėms ligoms: delsiama, nes varžomasi eiti pas gydytoją, laukiama – ir pavėluojama.

O žarnyno tyrimai prasideda visiškai neskausmingai, pradžioje net pas onkologus eiti nereikia – pirmas kelias pas šeimos gydytoją neskausmingam ir nesudėtingam tyrimui.

Jei pagal pirminius tyrimus paaiškėja, kad reikalingas kitas tyrimas – kolonoskopijos neišvengsime. Tačiau ir šio tyrimo bijoti nereikia, nes yra galimybė jį atlikti taikant nejautrą. Apie tai laidoje kalbėsime su Nacionalinio vėžio instituto gydytoju endoskopuotoju Romualdu Maskeliu ir gydytoja onkologe chemoterapeute Edita Baltruškevičiene.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, kovo 14 d., 11.05 val., kartojama kovo 19 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...