captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilniaus knygų mugės atgarsiai – plagiato detektyvas

Ar kūrinių plagijavimas naujųjų laikų reiškinys? Kodėl teisės aktuose plagiato terminas nevartojamas ir neapibrėžtas? Kas leidžia atpažinti, kada yra plagiatas, o kada tik sutapimas? Kokia teisinė praktika, norint paskelbti apie plagiatą? Nuo kurio kūrybinio momento įsigalioja autoriaus teisės?

Ar kūrinių plagijavimas naujųjų laikų reiškinys? Kodėl teisės aktuose plagiato terminas nevartojamas ir neapibrėžtas? Kas leidžia atpažinti, kada yra plagiatas, o kada tik sutapimas? Kokia teisinė praktika, norint paskelbti apie plagiatą? Nuo kurio kūrybinio momento įsigalioja autoriaus teisės? Ar yra nustatytas procentas sutapimų keliuose kūriniuose, kuris leistų vėlyvesniuosius darbus traktuoti kaip plagiatą? Kas yra sąžiningumas akademinėje erdvėje ir originalumas kūrybinėje veikloje?

„Knyga autobiografinė ir sykiu manęs joje nedaug. „Iš dviejų renkuosi trečią“  – ne tik patirčių užrašymas literatūrine kalba. Tekstai šioje knygoje – tai man aktualių istorijų vertimas į savo asmeninę istoriją“, – sako kūrybiškiausios 2014 metų knygos autorė Dalia Staponkutė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Čia ne visai spektaklis. Mes publiką kviečiame į pažintinį nuotykį, nes prie lėlių teatro muziejaus norėjome turėti teatralizuotą reginį. Šiame pastatyme kartu su pasakos herojais ir mažaisiais žiūrovais keliaujame per visas lėlių teatro sistemas“, – sako Vilniaus teatro „Lėlė“ premjeros „Saulės vaduotojas“ režisierius, scenarijaus autorius ir dailininkas Rimas Driežis.

Ar kūrinių plagijavimas naujųjų laikų reiškinys? Kodėl teisės aktuose plagiato terminas nevartojamas ir neapibrėžtas? Kas leidžia atpažinti, kada yra plagiatas, o kada tik sutapimas? Kokia teisinė praktika, norint paskelbti apie plagiatą? Nuo kurio kūrybinio momento įsigalioja autoriaus teisės? Ar yra nustatytas procentas sutapimų keliuose kūriniuose, kuris leistų vėlyvesniuosius darbus traktuoti kaip plagiatą? Kas yra sąžiningumas akademinėje erdvėje ir originalumas kūrybinėje veikloje? Apie tai Vilniaus knygų mugėje diskutavo Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumo valdybos pirmininkė, VU bibliotekos vadovė Irena Krivienė, VU Filologijos fakulteto doktorantė, žurnalo „Naujasis židinys-Aidai“ direktorė Gabrielė Gailiūtė, VU Teisės skyriaus teisininkė Sandra Trumpulytė ir dr. Saulius Preidys, VU Elektroninių studijų ir egzaminavimo centro direktorius.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 13 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...