captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – apie šiuolaikinę lietuvių muziką smuikui su Rusne Mataityte

„Lietuviškos muzikos smuikui repertuaras gausėja, atsiranda daug atlikėjų, kurie bendradarbiauja su kompozitoriais ir mielai atlieka jų kūrinius. Pati stengiuosi skatinti tokių kūrinių atsiradimą, nes man labai įdomu eiti nauju, dar nenumindžiotu taku.“
Smuikininkė Rusnė Mataitytė. Asm. archyvo nuotr.
Smuikininkė Rusnė Mataitytė. Asm. archyvo nuotr.

„Lietuviškos muzikos smuikui repertuaras gausėja, atsiranda daug atlikėjų, kurie bendradarbiauja su kompozitoriais ir mielai atlieka jų kūrinius. Pati stengiuosi skatinti tokių kūrinių atsiradimą, nes man labai įdomu eiti nauju, dar nenumindžiotu taku. Vis dėlto, ar visi nauji kūriniai taps repertuariniais – klausimas“, – svarsto smuikininkė Rusnė Mataitytė, kalbėdama apie naują natų ir kompaktinės plokštelės leidinį „Iš Arti. Lietuvių muzika smuikui solo“. Kodėl šiuolaikinė muzika „įkandama“ ne kiekvienam atlikėjui ir klausytojui – pokalbyje su pašnekove.

Pasaulis šiemet mini 330-ąsias Johano Sebastiano Bacho gimimo metines, tad antrąją laidos valandą dedikuosime prasidėjusiam V tarptautiniam J. S. Bacho festivaliui, nerdami į kompozitoriaus kūrybos gelmes.

Ved. Gerūta Griniūtė.

„Muzikinis pastišas“ – kovo 13 d., penktadienį, nuo 12.12 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close