captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: medžių priežiūros ypatumai pavasarį

Kovo mėnesį prasideda medžių priežiūros metas. Genėjimas, lajos formavimas, žaizdų gydymas – tik keletas svarbesnių darbų, kuriuos teisingai atlikti labai svarbu, nes medžiai yra ypatingai svarbi gamtinės sistemos dalis. Jos stabilumu rūpinasi arboristai.

Kovo mėnesį prasideda medžių priežiūros metas. Genėjimas, lajos formavimas, žaizdų gydymas – tik keletas svarbesnių darbų, kuriuos teisingai atlikti labai svarbu, nes medžiai yra ypatingai svarbi gamtinės sistemos dalis. Jos stabilumu rūpinasi arboristai. Kuo pavasarį  užsiėmęs Lietuvos arboristikos centras, kaip reikėtų rūpintis ne tik sodo medžiais? Studijoje – Lietuvos arboristikos centro direktorius Algis Davenis.

Dažnas sodo šeimininkas, auginantis įvairių daržovių ar uogų, patiria kurklių daromą žalą. Tai patvirtina laidai parašiusi vilnietė Astė Masiukaitė: „Ar pasisekė kam nors darže išnaikinti kurklius, bent jau sumažinti jų kiekį? Jaučiamės nelygioje kovoje, nes išbandėme daugybę būdų ir niekas nepadeda. LRT – paskutine viltis!“. Kaip efektyviau kovoti su atkakliais daržo kenkėjais kurkliais, ką galima daryti pavasarį žemei sušilus? Patars Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos mokslo darbuotoja Laisvūnė Duchovskienė.  

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, kovo 13 d., 12.12 val., laida kartojama  21.03 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close