captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šeimos ūkiui dabar svarbiausia išgyventi

Jurbarko rajone Žardiškių kaime ūkininkaujantys Jolanta ir Rimantai Šukiai per 20 metų sukūrė tvirtą šeimos ūkį. Bandę auginti ir gyvulių pastaraisiais metais užsiima tik augalininkyste. Dirba 100 ha. Pasinaudoję europine parama atnaujino techniką, tačiau dabar apie jokias investicijas ir pirkinius negalvoja.

Jurbarko rajone Žardiškių kaime ūkininkaujantys Jolanta ir Rimantai Šukiai per 20 metų sukūrė tvirtą šeimos ūkį. Bandę auginti ir gyvulių pastaraisiais metais užsiima tik augalininkyste. Dirba 100 ha. Augina rapsų, kviečių, žirnių, patys tvarko buhalteriją. Pasinaudoję europine parama atnaujino techniką, tačiau dabar apie jokias investicijas ir pirkinius negalvoja.

Šiuo metu Lietuvoje registruota apie 1800 sodininkų bendrijų, kurios valdo apie 20 000 ha žemės. Sodininkauti mėgsta daugelis didmiesčių gyventojų, mažesnių miestų ir miestelių tarnautojai, pedagogai, verslininkai, ypatingai daug laiko tam skiria pensininkai. Dauguma sodininkų – mėgėjai, todėl jiems reikia profesionalų patarimų, geros veiklos pavyzdžių. Įdomu ir naudinga bus sužinoti, kaip mėgėjišką sodininkystę vertina, ką joje mato taisytina sodininkystės bendrovių „Naradava“ ir „Aukštikalnių sodai“  vadovai.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bartninkų kaimo bibliotekininkė Birutė Banackienė. Kokie renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui, vyko Bartninkuose ir netoli esančiame Ožkabalių kaime – J. Basanavičiau gimtinėje, kuo dar Kovo 11-oji buvo ypatinga kaimo bibiliotekininkei?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 12 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close